Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 2 523 naujus COVID-19 atvejus ir vieno užsikrėtusio asmens mirtį.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 3 2647 COVID-19 pacientai, iš kurių 296 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 2 941 126 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o 76 115 užsikrėtusiųjų mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 677 537 žmonės.

Pareigūnai yra įspėję, kad COVID-19 atvejų skaičius šalyje artimiausiomis savaitėmis gali padidėti, nes pradeda sparčiau plisti viruso delta atmaina.

Sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis praėjusio mėnesio pabaigoje pareiškė, kad ketvirtoji COVID-19 pandemijos banga piką Lenkijoje turėtų pasiekti lapkritį arba gruodį ir per parą nustatomų užsikrėtimo atvejų skaičius tuomet gali sudaryti iki 40 tūkstančių.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 20 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė per 19,7 mln. žmonių.

Vyriausybė praeitą mėnesį rekomendavo pradėti skiepyti pastiprinamosiomis COVID-19 vakcinos dozėmis sveikatos apsaugos darbuotojus ir vyresnius kaip 50 metų gyventojus. Sveikatos apsaugos viceministras Waldemaras Kraska žurnalistams sakė, kad papildomomis dozėmis bus galima pasiskiepyti po vėliausio skiepijimo praėjus ne mažiau kaip šešiems mėnesiams.