Tyrimas dėl incidento, kai šią savaitę Norvegijoje lanku ir strėlėmis ginkluotas vyras nušovė penkis žmones, rodo, kad užpuoliką surengti ataką galėjo paskatinti „liga“, penktadienį pranešė policija.

„Stipriausia hipotezė po pirmųjų tyrimo dienų yra ta, kad antrame plane esama ligos“, – praėjus dviem dienoms po išpuolio žurnalistams sakė policijos inspektorius Peras Thomas Omholdtas.

Norvegijos teismas anksčiau penktadienį nurodė vyrą, kuris prisipažino nužudęs penkis žmones per tą išpuolį, laikyti suimtą sveikatos priežiūros įstaigoje, nes kilo klausimų apie jo psichinę sveikatą.

37 metų Danijos pilietis Espenas Andersenas Brathenas, atsivertęs į islamą ir, kaip manoma, radikalizuotas, kol kas bus laikomas medicinos įstaigoje keturias savaites, o pirmąsias dvi bus visiškai izoliuotas, nusprendė teisėja Ann Mikalsen.

Ši žinia buvo paskelbta pasirodžius pranešimų, kad užpuoliko psichika galbūt yra sutrikusi.

„Ketvirtadienį vakare jis buvo perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms, kad būtų įvertinta jo sveikatos būklė“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokurorė Ann Iren Svane Mathiassen (An Iren Svanė Matiasen).

Kaip buvo pranešta, yra iškilę abejonių dėl vyro psichikos būklės ir ar jis gali būti pakaltinamas dėl savo veiksmų.

Vyras prisipažino žudęs žmones per išpuolį Kongsbergo mieste.

Policija anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad E. A. Brathenas yra atsivertęs į islamą ir žinomas teisėsaugai kaip galimai radikalizavęsis asmuo.

Ketvirtadienį buvo pradėta E. A. Bratheno psichiatrinė ekspertizė, galinti užsitęsti kelis mėnesius.

Policija nurodė, kad išpuolio Kongsberge paskatos tikriausiai buvo teroristinės, bet pareigūnai taip pat neatmetė psichikos sutrikimo galimybės.

„Neabejotina, kad šis konkretus aktas atrodo kaip galimas teroro aktas, bet svarbu, kad tyrimas būtų tęsiamas ir kad nustatytume įtariamojo motyvą“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė saugumo tarnybos PST vadovas Hansas Sverre Sjovoldas (Hansas Sverė Šiovoldas).

„Šis asmuo kurį laiką būdavo sveikatos priežiūros sistemoje ir iš jos išeidavo“, – pridūrė pareigūnas.