Tokie jos komentarai girdimi telefonu filmuotoje vaizdo medžiagoje vizito Velse metu. Dviejuose vaizdo įrašuose, dalys kurių prastai girdimos, matyti su Kornvalio hercogiene ir Velso parlamento pirmininke Elin Jones besikalbanti karalienė.

Vienu metu JK monarchė pradėjo kalbėti apie COP26 klimato konferenciją ir teigė nežinanti, kas dalyvaus renginyje, kuris vyks šio mėnesio pabaigoje Glazge.

Vaizdo įraše karalienė teigė: „Labai daug girdžiu apie COP(26)... vis dar nežinau, kas atvyksta dalyvauti.“ Atskirame vaizdo įraše JK karalienė, regis, pasako, kad „erzina“, kai „jie kalba, tačiau nieko nedaro“.

Atsakydama karalienei, E. Jones, regis, užsimena apie Kembridžo hercogą Williamą, sakydama, kad ji „šįryt stebėjo jį per televiziją, kai jis sakė, kad nėra jokio tikslo vykti į kosmosą, mums reikia išsaugoti Žemę“.

Williamas anksčiau įspėjo COP26 konferencijos dalyvius susilaikyti nuo „protingų kalbų ir protingų žodžių“. Jis pareiškė manąs, kad „COP(26) svarbu kalbėti labai aiškiai ir atvirai apie problemas ir jų sprendimus“.

Hercogas taip pat sukritikavo šiuo metu vykstančias kosmoso lenktynes, sakydamas, kad didžiausi pasaulio protai turi susitelkti į savo pačių planetos išsaugojimą.

Jis pateikė tokius komentarus praėjus dienai po to, kai serialo „Žvaigždžių kelias“ (Star Trek) žvaigždė Williamas Shatneris pateko į istoriją kaip vyriausias kosmose pabuvojęs žmogus.

90-metis aktorius, žinomas dėl savo seriale atlikto kapitono Jameso T. Kirko vaidmens, trečiadienį pakilo iš Teksaso dykumos raketa, kurią sukūrė „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso kosmoso kelionių bendrovė „Blue Origin“.