Donielis Machado Pujolas ir Raydelis Aparicio Bringa teigė, kad pastarąsias 10 dienų išgyventi jiems padėjo upės vanduo ir kukurūzų grūdeliai, kuriuos jie išrankiojo iš žūstančių kukurūzų burbuolių šalnų pakąstuose Rytų Lenkijos laukuose.

Kai prieš tris savaites išvyko iš Kubos, jie tikrai nesitikėjo, kad jiems teks nakvoti po lapų krūvomis ir dienų dienomis klampoti pėsčiomis per miškus ir dirbamus laukus, rašo NPR.

R. A. Bringa ir D. M. Pujolas „CBS News“ pasakojo, kad jau du kartus buvo grąžinti iš Lenkijos į Baltarusiją.

„Mes atskridome iš Havanos į Maskvą. Vienas žmogus mus pasitiko ir automobiliu atvežė į Baltarusiją. Nuo šio momento mūsų kelionė smarkiai pablogėjo“, – pasakojo išsekęs ir sužeistas D. M. Pujolas, kurį sučiupo Lenkijos policija, kai jis prasmuko į Europos Sąjungą.

29 metų vyro kojos buvo supjaustytos, nusėtos mėlynėmis ir ištinusios. Eidamas jis šlubavo. Lenkijos pasieniečiai jau dukart buvo grąžinę jį į Baltarusiją, teigė jis. Vyras tvirtino, kad baltarusių kareiviai sumušė jį metaliniais vamzdžiais ir pagrasino, kad jam baigsis dar liūdniau, jei dar kartą jį išvys.

„Jie negerbia žmogaus orumo ar žmogaus teisių, – NPR sakė jis. – Mes tarsi futbolo kamuoliai Lenkijos ir Baltarusijos rungtynėse. Niekas mūsų nenori“.

„Mes stebėjome, kaip jie maldavo lenkų pareigūnų vėl neišsiųsti jų atgal“, – rašo amerikiečių žurnalistai.

„Prašau, ne Baltarusija, tik ne atgal į Baltarusiją“, – sakė vienas iš vyrų. Kubiečiai tvirtino, kad jei bus grąžinti į Baltarusiją, baltarusių kareiviai juos sumuš, o tuomet vėl pasiųs tiesiai į Lenkiją.

Lenkijos pareigūnai davė jiems maisto ir vandens. Tada vienas pareigūnas pažadėjo: „Gerai, gerai, ne Baltarusija“.

Tuomet migrantai buvo išvesti iš mūsų kameros filmavimo lauko į vietos dokumentų tvarkymo stotį, rašo amerikiečių žurnalistai.

Delfi primena, kad šeštadienį Lenkijos ir Baltarusijos sieną bandė kirsti rekordinis skaičius žmonių.

Lenkijos pasienio tarnyba CNN sakė, kad šeštadienio skaičius – 739 bandymai pereiti sieną – kol kas yra vienos dienos rekordas. Migracijos krizė šalies pasienyje tęsiasi jau savaitėmis, Lenkija praėjusį mėnesį dėl jos paskelbė nepaprastąją padėtį.

Nuo rugpjūčio mėnesio Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje buvo užfiksuota 16 tūkst. bandymų neteisėtai pereiti sieną, nurodė Lenkijos pasienio agentūra. Iš jų 5 tūkst. įvyko spalio mėnesį.

Europa kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją. Su Baltarusija besiribojančios ES šalys pasienyje įvedė nepaprastąją padėtį ir ėmėsi tverti pjaunančios vielos tvoras.

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad nebetrukdys pabėgėliams vykti toliau į ES. Šie iš Baltarusijos keliauja į Lenkiją ir Lietuvą, iš kur, federalinės policijos duomenimis, dalį jų žmonių kontrabandininkai atveža į Vokietiją.