Prieš Vašingtoną pirmoje 2021 m. pusėje įvykdyta išpirkos reikalaujančių kibernetinių atakų serija, kurios metu programišiai užgrobė tam tikrus duomenis ar tinklus ir mainais reikalavo išpirkų kriptovaliutomis.

Nors Rusija neigia atsakomybę, dėl tokių kibernetinių atakų dažnai kaltinamos rusiškai kalbančių ar Rusijos teritorijoje veikiančių programišių grupės.

Virtualiame susitikime, be kita ko, dalyvaus Jungtinė Karalystė (JK), Australija, Indija, Japonija, Prancūzija, Vokietija, Pietų Korėja, Europos Sąjunga (ES), Izraelis, Kenija ir Meksika.

Anot aukšto Baltųjų rūmų pareigūno, susitikimo metu bus diskutuojama keturiomis temomis: atsparumo prieš bandymus reketuoti didinimas, kriptovaliutų vaidmuo siekiant gauti išpirkas, teisėsaugos ir teisiniai veiksmai bei diplomatija.

„Pradėjus teikti kvietimus... pastebėtas didelis ryžtas dalyvauti, mokytis ir padėti kitoms šalims plėtoti pajėgumus“, – teigė pareigūnas. Paklaustas apie Maskvos nedalyvavimą, jis nurodė, kad „rusų nekvietėme dėl daugybės priežasčių“, ir pridūrė, jog Vašingtonas šiuo klausimu yra sukūręs su Maskva „atskirą bendravimo kanalą“.

JAV prezidentas Joe Bidenas liepą pasikalbėjo su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu ir paprašė jo „imtis veiksmų“ prieš Rusijoje veikiančias išpirkų reikalaujančias grupes.

Buvo sukurta Vašingtono–Maskvos ekspertų grupė, kuri „atvirai ir profesionaliai pasikalbėjo“, teigė Baltųjų rūmų pareigūnas.

„Jau pastebėjome kelis Rusijos vyriausybės žingsnius ir laukiame tolesnių veiksmų“, – pridūrė jis.