Migrantų atvyko daugiausia iš Irako, Sirijos, Jemeno ir Irano, pranešė policija.

Per septynis mėnesius, nuo sausio iki liepos, iš viso užfiksuoti 26 šiuo maršrutu pasinaudoję žmonės. Rugpjūtį šis skaičius išaugo iki 474, o rugsėjį – iki 1 914.

Iki spalio 11 dienos ir šis skaičius buvo viršytas – jau užfiksuoti 1 934 šiuo maršrutu vykę nelegalūs migrantai.

Berlyną supančios Brandenburgo žemės prieglobsčio prašytojų priėmimo centruose šiuo metu gyvena 2 600 žmonių, tačiau šie centrai sparčiai užsipildo, sakė rytinio Eizenhiutenštato miesto pabėgėlių reikalų institucijos vadovas Olafas Jansenas.

Įprastas 3 500 vietų skaičius laikinai padidintas iki 4 600, tam panaudojant šildomas palapines.

Pasak O. Janseno, patalpos dar nėra perpildytos. „Padėtis nėra drastiška, bet sunki“, – sakė jis. Jis pridūrė, kad karantino priemonės, skirtos sulaikyti koronaviruso plitimą, kelia didelį iššūkį.

O. Jansenas prognozavo, kad migrantų skaičius augs toliau. „Nematome jokių pastangų tai sustabdyti“, – sakė jis agentūrai dpa.

Reaguodamas į ES įvestas sankcijas, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka gegužės mėnesį pareiškė, kad Baltarusija nebetrukdys nelegaliems migrantams naudotis jo šalimi kaip tranzito keliu.

ES šalys apkaltino A. Lukašenką sąmoningai skatinant migrantus iš probleminių regionų, o Lenkija, Latvija ir Lietuva sustiprino savo sienų apsaugą.