Savo kritiškame įvertinime grupė parlamentarų iš kelių frakcijų nustatė, kad rengiant oficialų atsaką į pandemiją buvo pernelyg daug dėmesio skiriama gripo valdymo taktikai, neatsižvelgiant į pamokas, išmoktas per ankstesnes epidemijas – sunkaus ūmaus respiracinio sindromo (SARS/SŪRS), Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (MERS) ir Ebolos karštligės protrūkius.

151 puslapio dokumentas, paviešintas antradienį dviejų priežiūros komitetų po kelis mėnesius trukusių klausymų, pasirodė kitąmet turint prasidėti nepriklausomam tyrimui dėl vyriausybės atsako į koronaviruso krizę.

Pandemija smarkiai paveikė Britaniją, nuo praėjusių metų kovo užfiksavusią beveik 138 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų – tai yra kone didžiausias jų skaičius visoje Europoje. Dėl šios priežasties kilo klausimų, kodėl JK prasčiau sekasi valdyti krizę nei daugeliui kitų valstybių.

Parlamentarų teigimu, vyriausybė pernelyg ilgai delsė paskelbti karantiną 2020 metų pradžioje.

„Sąmoningą politiką“ vykdę vyriausieji patarėjai ragino Londoną laikytis „laipsniškos pozicijos“ dėl tokių priemonių kaip socialinis atstumas, izoliacija ir karantinas, pažymi ataskaitos autoriai.

Tas požiūris „nepasitvirtino“ ir nulėmė aukštesnį aukų skaičių, sako įstatymų leidėjai. Pasak jų, gyvybių kainavo ir krizės pradžioje priimtas sprendimas netestuoti pagyvenusiųjų perkeliant juos iš ligoninių į globos namus.

„Sprendimai dėl karantino ir socialinio atstumo ankstyvosiomis pandemijos savaitėmis – kaip ir juos nulėmę patarimai – laikytini viena didžiausių nesėkmių visuomenės sveikatos srityje per visą Jungtinės Karalystės istoriją“, – rašoma ataskaitoje.

Ten pat tvirtinama, kad buvo pasirinkta nesėkminga „fatalizmo politika kalbant apie COVID'o dinamiką bendruomenėse“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją