Šis reikalavimas buvo pateiktas tvyrant įtampai tarp Maskvos ir Vakarų šalių. Anksčiau šią savaitę NATO panaikino Rusijos misijos prie Aljanso aštuonių narių akreditaciją.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė išsiuntusi ambasadai notą, prašydama „panaikinti trijų JAV atstovybės darbuotojų diplomatinę neliečiamybę, kad juos būtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn“.

Ministerija pridūrė, kad šie trys darbuotojai „pavogė asmeninių daiktų iš Rusijos piliečio“.

URM pažymėjo, jog jeigu šis prašymas nebus patenkintas, minimi ambasados darbuotojai turėtų „nedelsdami“ išvykti iš Rusijos.

Rusijos policija anksčiau penktadienį nurodė, kad vienas vyras pateikė skundą, jog bare Maskvos centre iš jo buvo pavogta kuprinė su daiktais. Patirtą vyrą nukentėjusysis vertino 15 tūkst. rublių (180 eurų).

„Per pirminį tyrimą buvo išanalizuoti apsaugos vaizdo kamerų įrašai, apklausti liudininkai, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė VRM Vyriausiosios valdybos Maskvoje atstovas Vladimiras Vaseninas. – Buvo nustatyta, kad šį neteisėtą aktą įvykdė trys įtariamieji. Jie pasirodė esantys JAV ambasados Maskvoje administraciniai techniniai darbuotojai – 21–26 metų Jūrų pėstininkų korpuso kariai.“

VRM atstovas pridūrė, kad tyrėjai turi vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip įtariamieji įeina į JAV ambasados pastatą nešdamiesi pavogtą kuprinę.

Dėl incidento buvo iškelta baudžiamoji byla pagal kaltinimus, už kuriuos gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo.

Vienas šaltinis sakė „Interfax“, kad šis incidentas įvyko rugsėjo 18 dieną ir kad JAV piliečiai buvo „neblaivūs“.

Maskva ir Vašingtonas smarkiai nesutaria daugeliu klausimų, įskaitant kaltinimus dėl kišimosi į JAV rinkimus ir žmogaus teisių pažeidimų Rusijoje.

Šiemet Rusija oficialiai priskyrė JAV prie „nedraugiškų“ valstybių ir uždraudė šalies ambasadai samdyti Rusijos piliečius.

Birželį JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas susitiko Ženevoje ir susitarė, kad abiem šalims būtina išlaikyti galimybę kalbėtis, nepaisant visų jų nesutarimų.