Liepos mėnesį šalies parlamentas nubalsavo už mirties bausmės panaikinimą, pakeičiant ją įkalinimu iki gyvos galvos arba minimalia 30 metų laisvės atėmimo bausme už tokius nusikaltimus kaip žmogžudystė ar maištas.

„Šiandien mes, kaip valstybė, išvarėme žiaurios praeities siaubą“, – sakoma J. M. Bio pranešime. Jame taip pat nurodoma, kad mirties bausmė yra „nehumaniška“.

„Šiandien patvirtiname savo tikėjimą gyvybės šventumu“, – pridūrė prezidentas.

Siera Leonė, tebeatsigaunanti po pilietinio karo, buvo dažnai kritikuojama žmogaus teisių organizacijų dėl delsimo oficialiai panaikinti šią bausmės formą.

Gegužę vyriausybė paskelbė, kad sieks uždrausti mirties bausmę, siekdama „apginti Siera Leonės gyventojų pagrindines žmogaus teises“. Vėliau liepą atitinkamą mirties bausmę panaikinantį įstatymą priėmė parlamentas.

Paskutinės egzekucijos Siera Leonėje buvo įvykdytos 1998 metais. Tuomet šia bausme buvo nubausti 24 kariuomenės pareigūnai už nepavykusį bandymą surengti perversmą metais anksčiau.

Nuo tada šalyje nebuvo įvykdyta nė vienos egzekucijos, o mirties bausmės nuosprendžiai dažnai buvo sušvelninami.

Deimantų turtinga 7,5 mln. gyventojų turinti buvusi Didžiosios Britanijos kolonija iki šiol yra viena neturtingiausių valstybių pasaulyje.

Siera Leonės ekonomiką nusiaubė 1991–2002 metų pilietinis karas, pareikalavęs 120 tūkst. gyvybių, ir 2014–2016 metais kilusi Ebolos karštligės epidemija.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)