Per naujausią užsikrėtimų COVID-19 bangą, kurią skatina greitai plintanti viruso delta atmaina, jaunimo skiepijimas laikomas svarbia priemone siekiant, kad mokyklos liktų atidarytos ir pavyktų įveikti pandemiją.

Rugsėjo pabaigoje vakciną sukūrusios farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ pradėjo teikti duomenis FDA, siekdamos šio daugelio laukiamo leidimo.

JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ per tviterį pranešė, kad drauge su savo partnere iš Vokietijos „BioNTech“ „oficialiai pateikė prašymą“ FDA „dėl leidimo ekstremaliomis sąlygomis naudoti mūsų vakciną nuo COVID-19 skiepyti vaikus“ nuo penkerių iki 11 metų.

„Esame įsipareigoję bendradarbiauti su FDA, siekdami galutinio tikslo padėti apsaugoti vaikus nuo šios rimtos grėsmės visuomenės sveikatai“, – sakė „Pfizer“.

Po šio pranešimo Baltųjų rūmų atsako į COVID-19 krizę komandos vadovas Jeffrey Zientsas televizijai CNN sakė: „Manau, kad visi galime sutikti, jog saugios ir veiksmingos vakcinos gavimas vaikams nuo 5 iki 11 metų yra tikrai svarbus kitas mūsų kovos su virusu žingsnis.“

Tyrimo metu 5–11 metų amžiaus vaikai buvo skiepijami pagal 10 mikrogramų dviejų dozių schemą, o vyresnio amžiaus asmenims buvo skiriama 30 mikrogramų. Laiko intervalas tarp skiepo dozių buvo 21 diena.

FDA anksčiau yra sakiusi, kad baigus oficialią prašymo pateikimo procedūrą, agentūra užbaigs prašymo nagrinėjimą „veikiausiai per kelias savaites, o ne mėnesius“.

Rugpjūčio mėnesį FDA galutinai patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo koronaviruso 16 metų ir vyresniems žmonėms skiepyti.