Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 21 438 naujus užsikrėtimo atvejus ir 820 COVID-19 pacientų mirtį. Mirštamumo rodiklis tądien pakartojo rugpjūčio 28-ąją užfiksuotą rekordą.

Epidemiologai perspėja, kad sergamumas koronavirusine infekcija gali toliau augti dėl sezoninių veiksnių ir viruso užkrečiamesnės delta atmainos plitimo.

Daugiausia naujų užsikrėtimo atvejų užfiksuota Maskvoje – 2 893; ankstesnę dieną jų sostinėje buvo 3 445. Didžiausias mirštamumas fiksuotas Sankt Peterburge, kur koronavirusinė infekcija pareikalavo 59 gyvybių, o sostinėje per praėjusią parą mirė 56 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 7 376 374 COVID-19 atvejai, 202 273 užsikrėtę asmenys mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 6 574 608 pacientai, iš jų 15 828 – per praėjusią parą.

Valdžia buvo kaltinama pandemijos poveikio menkinimu ir po pirmo griežto karantino 2020-aisiais neįvedė naujų suvaržymų.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas ketvirtadienį žurnalistams sakė nežinantis apie jokius planus vėl skelbti karantino priemones, „nepaisant padidėjusių skaičių“.

Pagal platesnį su koronavirusu susijusių mirčių apibrėžimą Rusijoje iki rugpjūčio pabaigos tokių atvejų buvo per 350 tūkst., rodo statistikos agentūros „Rosstat“ duomenys.

Rusijoje jau keli mėnesiai yra prieinamos kelios vietos gamybos vakcinos, bet pareigūnams sunku įtikinti skeptiškai nusiteikusius rusus skiepytis.

Šalyje visiškai paskiepyta tik 28 proc. gyventojų, rodo ketvirtadienį paskelbti vyriausybės duomenys.

Prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę paskelbė, kad izoliuojasi, jo aplinkoje nustačius dešimtis COVID-19 atvejų.