„Pažvelkite į savo bendradarbius įmonėse. Aš turiu informacijos, kad kai kur ten liko keli niekšai ir [kad] jie siekia informuoti kolektyvinius Vakarus, kaip Parchomčykas su Nazaravu bando apeiti sankcijas. Faktiškai šnipinėja ir perduoda informaciją ten“, – sakė A. Lukašenka per susitikimą su pramonės ministru Piotru Parchomčyku ir šią sferą kuruojančiu vicepremjeru Juryjumi Nazaravu.

A. Lukašenką ketvirtadienį citavo prezidentūros spaudos tarnyba.

„Kelis mes išaiškinome. [Jie] sės – ir sės ilgam. Tai aš tiesiai sakau... Vis dėlto mes juos privalome matyti. Vienetai, bet dar liko. Ir tai ne vien žmonės, reiškiantys savo pilietinę poziciją. Tai žmonės, sąmoningai, už Vakarų specialiųjų tarnybų pinigus kenkiantys mūsų ekonomikai, o tuo pačiu ir mūsų valstybei. Į tai atkreipkite ypatingą direktorių dėmesį ir patys stebėkite šiuos procesus“, – nurodė A. Lukašenka.

Autoritarinis Baltarusijos lyderis pareiškė, kad pramonės sektorius neturi teisės „kristi“. „Reikia išsilaikyti šiame lygyje, kad ir kiek tai mums kainuotų. Aš žinau, kad jūs vyriausybėje priėmėte virtinę sprendimų dėl sankcijų poveikio mūsų ekonomikai maksimalaus sumažinimo“, – sakė jis.

Vakarų šalių vyriausybės yra paskelbusios Minsko režimui virtinę sankcijų dėl brutalaus protestų, prasidėjusių po pernai įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų, slopinimo.