Tačiau Prancūzija nedelsdama paneigė šį pranešimą.

Apie tai, kad Paryžius atšaukė lapkritį planuotas Šveicarijos prezidento ir ekonomikos reikalų ministro Guy Parmelino (Gi Parmeleno) derybas su prezidentu Emmanueliu Macronu (Emanueliu Makronu), pranešė du šveicarų laikraščiai: „Le Matin Dimanche“ ir „SonntagsZeitung“.

Neįvardytus diplomatinius šaltinius citavę leidiniai nurodė, kad Prancūzija nusprendė atšaukti susitikimą, nes pyksta dėl to, kaip Šveicarija vedė derybas prieš tai, kai birželį priėmė sprendimą įsigyti 36 naikintuvus „Lockheed Martin F35A“.

Pasak šaltinių, Paryžius priekaištauja Bernui už tai, kad Šveicarijos gynybos ministerija tęsė derybas su kitais gamintojais, įskaitant Prancūzijos naikintuvų „Rafale“ gamintoją „Dassault“, nors jau buvo priimtas sprendimas pirkti amerikietiškus naikintuvus.

G. Parmelino biuras ekonominių reikalų ministerijoje patvirtino, kad susitikimas su E. Macronu neįvyks, tačiau pabrėžė, kad jis nebuvo galutinai suplanuotas, taigi tai nelaikoma „patvirtinto susitikimo atšaukimu“.

Biuras taip pat nurodė, kad buvo kalbama tik apie „prezidento darbinį vizitą“, o ne apie valstybinį vizitą.

Prancūzijos vyriausybė taip pat paneigė, kad susitikimas buvo oficialiai atšauktas, ir pabrėžė, kad jo planavimas nebuvo užbaigtas.

„Jis nebuvo atšauktas ir juo labiau ne dėl minėtų priežasčių“, – pareiškė Eliziejaus rūmai.

Prezidentūra paaiškino, kad metų pradžioje prezidentas E. Macronas iš principo sutiko susitikti su savo Šveicarijos kolega ir kad Šveicarija pasiūlė susitikimą surengti lapkritį.

„Vasarą mes jiems pareiškėme, kad [surengti susitikimą] lapkritį bus sudėtinga“, – nurodė prezidentūra ir pridūrė, kad galutinė susitikimo data „dar nebuvo nustatyta“.

Pranešimas apie prezidentų susitikimą pasirodė tuo metu, kai Prancūzijos santykiuose su JAV ir Australija yra kilusi didelė įtampa dėl Kanberos sprendimo atsisakyti sutarties dėl prancūziškų povandeninių laivų pirkimo ir pasirinkti amerikietiškus atominius povandeninius laivus.