Šeši iš tų įtariamųjų, įskaitant 32 metų Salahą Abdeslamą, šiuo metu teisiami Prancūzijoje dėl 2015-ųjų lapkričio atakų Paryžiuje.

„Šiandien kaltinimų kolegija Briuselyje nurodė dešimčiai asmenų, kuriems buvo pareikšti kaltinimai, stoti prieš asizų teismą“, – tviteryje parašė federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van Duyse, paminėdamas teismą, kuris nagrinėja nužudymų bylas.

2016 metų kovą du mirtininkai susisprogdino Briuselio tarptautiniame oro uoste, o trečias – sausakimšoje metro stotyje Belgijos sostinėje.

Tyrėjai susiejo atakas Belgijoje įvykdžiusią gaują su ankstesniais, 2015 metų lapkritį surengtais išpuoliais Paryžiuje, pareikalavusiais 130 gyvybių.

S. Abdeslamas yra geriausiai žinomas iš kaltinamųjų. Įtariama, kad šis vyras, suimtas po susišaudymo Briuselyje, yra vienintelis gyvas likęs su Paryžiaus išpuoliais tiesiogiai susijusios grupuotės narys.

Atsakomybę už abu išpuolius prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Prancūzijoje teismo procesas dėl atakų Paryžiuje jau vyksta, o atsižvelgiant į penktadienį priimtą sprendimą bylos nagrinėjimas Belgijoje tikriausiai prasidės 2022-ųjų rugsėjį ir truks vienus metus.

Tai bus didžiausias Belgijos istorijoje baudžiamasis procesas, vyksiantis griežto saugumo teisme, įkurtame buvusioje NATO būstinėje Briuselyje.