Jerevanas paragino TTT imtis skubių priemonių „apsaugoti Armėnijos teises“, teigiama Hagoje įsikūrusio tribunolo pranešime.

Kaip pranešama, Armėnijos veiksmai grindžiami įtarimais, kad Azerbaidžanas pažeidė JT sutartį – Tarptautinę konvenciją dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo (ICERD).

„Azerbaidžanas jau kelis dešimtmečius diskriminuoja armėnus rasiniu pagrindu, – sakoma teismui pateiktuose dokumentuose. – Dėl šios valstybės remiamos neapykantos armėnams politikos jie buvo sistemiškai diskriminuojami, masiškai žudomi, kankinami ir kitaip engiami.“

Armėnija taip pat nurodė, kad įtariami pažeidimai „dar kartą išryškėjo 2020 metų rugsėjį, Azerbaidžanui parodžius agresiją“.

TTT buvo įkurtas po Antrojo pasaulinio karo spręsti ginčus tarp JT šalių narių. Bylose nuosprendis neretai būna paskelbiamas tik po kelerių metų.

Kelis dešimtmečius trukusi įtampa dėl nuo Azerbaidžano atsiskyrusio Kalnų Karabacho regiono pernai rudenį peraugo į šešių savaičių karą, kuris pareikalavo daugiau kaip 6,5 tūkst. gyvybių. Konfliktas buvo užbaigtas lapkritį Maskvai tarpininkaujant pasiektomis paliaubomis, pagal kurias Armėnija atidavė Azerbaidžanui kelis dešimtmečius valdytų teritorijų kontrolę.

Armėnijai ketvirtadienį patraukus Azerbaidžaną į teismą, Baku paskelbė apie atsakomuosius teisinius veiksmus prieš Jerevaną.