Parlamentas priėmė pasiūlymą pareikšti vyriausybei kritiką dėl to, kad nepavyko evakuoti kai kurių afganistaniečių ir pastebėti ženklų, pranašavusių Talibano atėjimą į valdžią Afganistane.

S. Kaag atsistatydino kitą dieną po to, kai Jungtinėje Karalystėje iš užsienio reikalų sekretoriaus posto į kitas pareigas buvo perkeltas Dominicas Raabas – taip pat dėl reakcijos į padėtį Afganistane.

„[Parlamentas] mano, kad vyriausybė veikė neatsakingai“, – sakoma S. Kaag pareiškime parlamentui, 78 balsais prieš 72 nubalsavusiam už jos pasmerkimą.

„Pagal mano požiūrį į demokratiją ir mūsų administracijos kultūrą ministras turėtų pasitraukti, jei politikai nepritariama. Todėl įteiksiu savo... atsistatydinimo raštą Jo Didenybei karaliui“, – pridūrė ji.

Tačiau gynybos ministrė Ank Bijleveld atsisakė atsistatydinti, nors parlamentas pasmerkė ir jos darbą.

Nyderlandai paskutinėmis chaotiškomis dienomis prieš JAV pasitraukimą iš Afganistano evakavo per 1,5 tūkst. žmonių – Nyderlandų piliečių ir afganistaniečių.

Tačiau daug afganistaniečių, turėjusių teisę išvykti, įskaitant 22 vertėjus, buvo palikti, nors parlamentarai jau prieš kelis mėnesius ragino juos evakuoti.