Pranešimas pasirodė Kinijos užsienio reikalų ministrui lankantis Seule ir dvi dienos po Pchenjano pranešimo, kad Šiaurės Korėja savaitgalį sėkmingai išbandė naujo tipo tolimojo nuotolio sparnuotąsias raketas.

Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja iš savo centrinių rajonų į jūrą rytuose „paleido dvi nenustatyto tipo balistines raketas“, sakoma Pietų Korėjos štabų vadų komiteto pareiškime.

„Pietų Korėjos ir JAV žvalgybos agentūros vykdo detalią analizę“, – sakoma jame, nenurodant raketų nuskrieto nuotolio.

Raketos paleistos kinų užsienio reikalų ministrui Wang Yi atvykus į Seulą derybų su kolega Pietų Korėjoje.

Pekinas yra svarbus Šiaurės Korėjos diplomatinis sąjungininkas ir pagrindinis prekybos bei pagalbos partneris, bet Pchenjanas praėjusių metų pradžioje uždarė šalies sienas, bandydamas apsisaugoti nuo koronaviruso pandemijos.

Prieš naujienas apie Šiaurės Korėjos raketų paleidimą Wang Yi išreiškė viltį, kad visos šalys padės užtikrinti „taiką ir stabilumą Korėjos pusiasalyje“, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

„Pavyzdžiui, ne tik Šiaurės [Korėja], bet ir kitos šalys vykdo karinę veiklą, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministras. – Visi drauge turime dirbti dėl dialogo atnaujinimo.“

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA pirmadienį paskelbė, jog šalis savaitgalį išbandė naujo tipo „tolimojo nuotolio sparnuotąsias raketas“.

KCNA šias raketas pavadino „labai didelės reikšmės strateginiu ginklu“, suteikiančiu šaliai „dar vieną veiksmingą atgrasomąją priemonę“ prieš „priešiškas jėgas“.

Pirmadienį laikraštyje „Rodong Sinmun“ paskelbtose nuotraukose matyti raketa, paleidžiama iš penkių vamzdžių leidimo įrenginio, ir horizontaliai skriejanti raketa.

Toks ginklas reikštų nemažą Šiaurės Korėjos ginklų technologijų pažangą, sako analitikai. Kalbama apie geresnes galimybes išvengti gynybos sistemų ir nunešti kovines galvutes į Pietų Korėją ar Japoniją, kurios abi yra JAV sąjungininkės.

Savaitgalį paleistos raketos per dvi valandas nuskriejo 1,5 tūkst. km trajektorijas, įskaitant aštuoniukės figūras, virš Šiaurės Korėjos ir jos teritorinių vandenų, ir pasiekė taikinius, pranešė KCNA.

Šiaurės Korėjai taikomos tarptautinės sankcijos dėl jos branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų, esą būtinų norint apsisaugoti nuo JAV invazijos.

Tačiau Pchenjanui nedraudžiama kurti sparnuotųjų raketų; jų jis yra išbandęs ir anksčiau.

Valdant Kim Jong Unui, Šiaurės Korėjos ginklų programos buvo sparčiai vystomos, bet šalis nuo 2017 metų nevykdė branduolinių bandymų ir nebuvo paleidusi tarpžemyninių balistinių raketų.