Port o Prenso vyriausybės komisaras Bedas-Fordas Claude'as, kurio pareigos prilygsta federaliniam prokurorui, paprašė nužudymą tiriančio teisėjo pareikšti kaltinimus A. Henry už dalyvavimą nusikaltime.

Taip pat B.-F. Claude'as paprašė, kad A. Henry su juo susitiktų ir paaiškintų, kodėl pagrindinis įtariamasis prezidento nužudymu jam dukart skambino kelios valandos po nusikaltimo.

„Esama pakankamai kompromituojančių elementų... patraukti baudžiamojon atsakomybėn Henry ir paprašyti kaltinamojo akto jo atžvilgiu“, – teisėjui skirtame dokumente rašė B.-F. Claude'as.

Su A. Henry atstovu susisiekti kol kas nepavyko.

Prezidentas J. Moise'as, kuriam buvo 53 metai, liepos 7-osios paryčiais buvo nušautas savo namuose. Velionio žmona Martine per užpuolimą buvo sunkiai sužeista, o prezidento sargybiniai nenukentėjo.

Jovenelis Moise

B.-F. Claude'as sakė, kad tie skambučiai įvyko liepos 7 dieną 4 val. 3 min. ir 4 val. 20 min. ir kad įrodymai liudija, jog įtariamasis Josephas Badio tuo metu buvo netoli J. Moise'o namų.

J. Badio yra dirbęs Haičio teisingumo ministerijoje ir vyriausybės kovos su korupcija skyriuje, bet gegužę buvo atleistas, sulaukęs kaltinimų pažeidus neįvardytas etikos taisykles.

Dviejų puslapių dokumente B.-F. Claude'as teigė, kad minėti skambučiai truko iš viso septynias minutes ir kad A. Henry tuo metu buvo Port o Prenso viešbutyje „Montana“. Jis taip pat pažymėjo, kad praėjusį mėnesį vienas vyriausybės pareigūnas tviteryje parašė, kad premjeras jam sakė niekada nekalbėjęs su J. Badio.

Premjeras atleido prokurorą

Arielis Henry antradienį atleido vyriausiąjį prokurorą, siekusį, kad jam būtų pareikšti kaltinimai byloje dėl liepos mėnesį įvykdyto prezidento Jovenelio Moise'o nužudymo.

A. Henry sprendimas atleisti Port o Prenso vyriausybės komisarą Bedą-Fordą Claude'ą, kurio pareigos prilygsta federaliniam prokurorui, paskelbtas kelios valandos po šio pareigūno prašymo teisėjui apkaltinti premjerą.

„Su malonumu informuoju jus, kad nusprendžiau nutraukti jūsų tarnybą“, – sakoma viešai išplatintame premjero laiške.