„Planuojama, kad po dalyvavimo pratybose karinės vadovybės ir kariai į nuolatines dislokacijos vietas sugrįš iki spalio vidurio“, – nurodoma ministerijos pranešime.

Penktadienį prasidėję mokymai vyks iki rugsėjo 16-osios dienos devyniuose Rusijos poligonuose, Baltijos jūros vandenyse, taip pat penkiuose poligonuose Baltarusijoje.

Rusų Gynybos ministerijos duomenimis, pratybose be maždaug 200 tūkst. karių dalyvauja apie 80 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 760 vienetų karinės technikos, įskaitant 290 tankų, 240 pabūklų ir iki 15 laivų.

Maskva anksčiau patvirtino, kad į Baltarusiją dalyvauti pratybose buvo išsiųsta apie 2,5 tūkst. Rusijos karių.

Lygiagrečiai su „Zapad“ Arktyje prasidėjo plataus masto Rusijos Šiaurės laivyno manevrai. Juose dalyvauja apie 50 laivų, 120 lėktuvų bei sraigtasparnių ir maždaug 8 tūkst. karių.

Trečiadienį rusų kariuomenė pranešė, kad Kurilų salose prasidėjo mokymai dalyvaujant daugiau kaip 500 karių, taip pat tankams ir artilerijai.

Lukašenka gyrė bendrose pratybose su Rusija dalyvaujančius karius

Stebėdamas didžiules bendras Baltarusijos bei Rusijos karines pratybas, nerimą sukėlusias ne vienai Europos Sąjungos narei, Aliaksandras Lukašenka pagyrė savo šalies ir rusų karių pasirengimą ginti abi valstybes.

Aliaksandras Lukašenka

Penktadienį Rusija ir Baltarusija pradėjo karines pratybas, kuriose dalyvauja apie 200 tūkst. karių. Tai vienos didžiausių Maskvos surengtų pratybų pastaraisiais metais.

Pirmadienį atvykti stebėti pratybų turėtų ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kalbėdamas poligone netoli Baranovičių miesto, esančio vakarinėje Baltarusijos dalyje, A. Lukašenka sakė, kad abi valstybės yra pasirengusios atremti Vakarų „hibridinę agresiją“.

„Jūsų veiksmai šių pratybų metu gyvai patvirtino aukštą mūsų šalių kariuomenių ir Baltarusijos žmonių pasirengimą bendrai užtikrinti suverenumą bei nepriklausomybę“, – kalbėjo karinę uniformą vilkintis A. Lukašenka, pridurdamas, kad pratybose dalyvavo ir kariai iš Kazachstano.

Tuo metu Lenkija prie rytinės savo sienos įvedė nepaprastąją padėtį. Tokios priemonės lenkai ėmėsi pirmą kartą nuo komunizmo žlugimo.