„Per dviejų ginkluotų dronų įvykdytą ataką niekas nežuvo“, – nurodoma šeštadienio pareiškime.

Oro uostas, kuris taip pat yra su džihadistais kovojančių karių bazė, nebuvo apgadintas, pareiškė jo direktorius Ahmedas Hochiaras.

Naujienų agentūros AFP korespondentas pranešė, kad po dviejų garsių sprogimų pamatė į dangų kylančius juodus dūmus ir išgirdo sirenas aplink JAV konsulatą.

Saugumo pajėgos apsupo kordonu oro uosto teritoriją, sakė liudininkai.

Pastaraisiais mėnesiais tokie išpuoliai, paprastai nukreipiami prieš JAV karius arba Amerikos interesus Irake, tapo įprastu reiškiniu.

Nors niekas neprisiima atsakomybės už juos, Vašingtonas kaltina proiranietiškas jėgas Irake.

Pastaruoju metu per atakas pradėta naudoti ginkluotus dronus, keliančius naują iššūkį koalicijos pajėgoms ir JAV įdiegtoms oro erdvės gynybos sistemoms C-RAM.

Liepą į Arbilio tarptautinį oro uostą buvo pasiųsti užminuoti bepiločiai orlaiviai, tačiau ir tą kartą niekas nenukentėjo, nebuvo padaryta materialinės žalos.

Keliomis savaitėmis anksčiau trys dronai buvo pasiųsti į Bagdado oro uostą, kur irgi dislokuota JAV karių.

Tiek Teheranas, tiek Vašingtonas turi karinius kontingentus ir sąjungininkų Irake. Šioje šalyje dislokuota 2,5 tūkst. amerikiečių karių.

Naujausias išpuolis įvykdytas Jungtinėms Valstijoms minint 20-ąsias Rugsėjo 11-osios išpuolių metines. Tos atakos Amerikoje pareikalavo beveik 3 tūkst. gyvybių.

Arbilis yra Irako Kurdistano autonominio regiono, kuriam vadovauja kurdų prezidentas Nechirvanas Barzani (Nečirvanas Barzanis), sostinė.