Jo oponentas Erinas O'Toole iš konservatorių partijos kritikavo J. Trudeau dėl sprendimo paskelbti pirmalaikius rinkimus, nepaisant krizės Afganistane ir dabartinės koronaviruso pandemijos.

„Jūs paskelbėte rinkimus, taigi savo politinius interesus iškėlėte aukščiau už tūkstančių žmonių gerovę. Lyderystė yra dėmesys kitiems, o ne sau“, – sakė jis.

Jam pritarė ir socialdemokratinės NDP partijos lyderis Jagmeetas Singhas.

J. Trudeau gynė savo politiką Afganistane ir gyrė Kanados saugumo pajėgų darbą evakuojant tūkstančius žmonių iš Kabulo.

Kaip ir kitose NATO šalyse, užsienio karių išvedimas iš Afganistano ir jo pragaištingi padariniai sukėlė aršią kritiką.

Beveik 38 mln. žmonių rugsėjo 20 dieną Kanadoje eis rinkti naujo parlamento.

J. Trudeau, kuris vadovavo šaliai nuo 2015 metų, o mažumos vyriausybei vadovauja nuo 2019 metų, rinkimus paskelbė prieš kelias savaites.

Kritikai kaltina jį tuo, kad jis esą be reikalo koronaviruso krizės metu verčia žmones eiti į balsavimo apylinkes, siekdamas susigrąžinti daugumą parlamente.

J. Trudeau ir jo pagrindinio varžovo E. O'Toole šansai rinkimuose – apylygiai. Nors kai kuriose apklausose E. O'Toole pirmauja absoliučiais balsais, vis dėlto daugumoje apklausų J. Trudeau Liberalų partija populiaresnė, kalbant apie tai, kiek gautų vietų parlamente.

Taip yra dėl 338 rinkimų apygardų, kuriose mandatai paskirstomi pagal absoliučios daugumos principą.

Tai reiškia, kad rezultatą nulems vos kelios dešimtys apygardų, panašiai, kaip JAV – vadinamosios svyruojančios valstijos.
2019 metų rinkimuose J. Trudeau liberalai gavo 157 vietas, o konservatoriai – 121.

Dabar, likus 10 dienų iki naujų rinkimų, panašu, kad nė viena partija neįstengs surinkti absoliučios 170 vietų daugumos.

Kanada tokiais atvejais linkusi formuoti mažumų vyriausybes, o ne koalicijas.