Visi aštuoni yra prisijungę prie susirašinėjimo platformos „Telegram“ grupės „Kovotojai“, nurodė policija. Reidai surengti įtariamųjų namuose Romoje ir penkiuose šiauriniuose miestuose, įskaitant Milaną bei Bergamą, kuriuos itin smarkiai paveikė pandemija.

Šių aštuonių asmenų atžvilgiu atliekamas tyrimas, tačiau jie nėra sulaikyti ir nesulaukė oficialių kaltinimų.

Pasak policijos, įtariamieji planavo įvykdyti smurto aktus, įskaitant savadarbių sprogstamųjų užtaisų panaudojimą, per mitingus – ypač per šį savaitgalį Romoje vadinamojo „žaliojo paso“ kritikų rengiamą demonstraciją.

Vasarą Italijoje įsigaliojo tvarka, pagal kurią būtina pateikti šį pažymėjimą, norint apsilankyti maitinimo įstaigų viduje, sporto salėse ar masiniuose renginiuose, pavyzdžiui, koncertuose. Šį mėnesį toks reikalavimas pradėtas taikyti ir vidaus kelionėms lėktuvais, traukiniais, autobusais ir keltais, nors keliaujant vietinio susisiekimo transportu ši taisyklė negalioja.

Norint gauti „žaliąjį pasą“, reikia būti pasiskiepijusiam bent viena vakcinos doze, per pastarąjį pusmetį būti pasveikusiam nuo COVID-19 arba turėti ne senesnį kaip dviejų parų neigiamą testo rezultatą.

Su terorizmu kovojančios Milano policijos viršininkas Guido D'Onofrio nurodė, kad įtariamieji ypač norėjo padaryti žalos žurnalistams. Per spaudos konferenciją G. D'Onofrio pareiškė, kad jie propagavo smurtą, įskaitant televizijos tinklų naudojamų „furgonų sprogdinimą“.

Per ketvirtadienį surengtas kratas sprogmenų nerasta, pranešė policijos vadovas. Per reidus pareigūnai aptiko žalvarinių kastetų.

Kaip pranešta, per rugpjūtį surengtą mitingą prieš vakcinaciją vieno Italijos laikraščio reporteriui kelis kartus buvo smogta į veidą; paskui jam prireikė medikų pagalbos. Kito mitingo metu policijai teko gelbėti visuomeninės televizijos reporterę, vienam iš demonstrantų pradėjus tampyti ją už plaukų.

Italijoje jau ne vieną savaitę vyksta protestai prieš „žaliąjį pasą“. Tačiau pradžioje kai kuriose akcijose dalyvaudavo keli tūkstančiai žmonių, o pastarojo meto demonstracijose, įskaitant rengiamas Romoje – kur kas mažiau, kartais mažiau nei kelios dešimtys.

„Žaliojo paso“ reikalavimai taikomi ir pedagogams, mokyklų direktoriams bei administracijos darbuotojams. Universitetų studentai ir darbuotojai privalo parodyti pažymėjimą, kad galėtų patekti į švietimo įstaigų patalpas.

Beveik 73 proc. 12 metų ir vyresnių Italijos gyventojų, kuriems leidžiama vakcinuotis nuo COVID-19, yra visiškai paskiepyti. Tačiau medikams nerimą kelia faktas, kad nepasiskiepijo penktadalis vyresnių nei 50 metų amžiaus gyventojų.