„Prancūzija nesitaikstys su jokia praktika, pažeidžiančia jūrų teisę, taip pat su jokiu finansiniu šantažu“, – tviteryje parašė G. Darmaninas.

„Britanija turi gerbti savo įsipareigojimus. Apie tai aiškiai pasakiau savo kolegei“ britei Priti Patel per trečiadienį įvykusį susitikimą, pridūrė jis.

G. Darmanino pareiškimas atspindi Paryžiuje kilusį nerimą dėl pranešimų apie Londono planus pradėti apgręžti laivus su migrantais, mėginančius įplaukti į JK vandenis Lamanšo sąsiauryje.

Ketvirtadienį žiniasklaida pranešė, kad P. Patel, žinoma dėl savo bekompromisio požiūrio į imigraciją ir nusikalstamumą, patvirtino naują griežtą strategiją.

Prancūzų pareigūnus taip pat supykdė užuominos, kad Britanija gali sustabdyti dalį 62,7 mln. eurų sumos, kurią anksčiau šiais metais pažadėjo skirti tvarkos palaikymui ir patruliavimui Šiaurės Prancūzijoje, nebent Paryžius imsis papildomų priemonių migracijos srautams nutraukti.

Šaltinis Prancūzijos vidaus reikalų ministerijoje pareiškė, kad anksčiau „niekada nebuvo kalbama apie tai, kad išmokos priklausys nuo kiekybinių tikslų“.

„Toks požiūris gali reikšti, kad bus rimtai pakirstas pasitikėjimas mūsų bendradarbiavimu“, – pabrėžė šaltinis.