Vaikai skiepijami Kuboje sukurtomis vakcinomis „Abdala“ ir „Soberana“, kurių Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nėra pripažinusi. Nuo penktadienio Kuboje pradėtas vyresnių nei 12 metų amžiaus vaikų skiepijimas.

Dėl koronaviruso pandemijos Kubos mokyklos nuo 2020 metų kovo daugiausiai buvo uždarytos. Pirmadienį nauji mokslo metai prasidėjo prie televizoriaus, nes tik nedaug namų ūkių komunistinėje Kuboje turi prieigą prie interneto.

Žinybos planuoja palaipsniui atverti mokyklas nuo spalio, jei iki tada bus paskiepyti visi vaikai ir jaunuoliai.

Daugelyje kitų šalių taip pat skiepijami vyresni nei 12 metų amžiaus vaikai, kai kuriose atliekami bandymai su jaunesniais vaikais.

Kinija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Venesuela paskelbė, kad netrukus pradės jaunesnių vaikų vakcinaciją – tačiau Kuba tapo pirmąja, šalimi, pradėjusia plataus masto mažų vaikų vakcinacijos kampaniją.

Delta atmainos plitimas smarkiai paveikė Kubos sveikatos sistemą. Iš 5 700 mirties nuo COVID-19 atvejų šalyje beveik pusė registruota rugpjūtį.

Gegužę skelbta, kad bendrovės „Pfizer“ ir „Moderna“ pradėjo klinikinius bandymus su vaikais nuo 6 mėnesių iki 11 metų amžiaus. Šie bandymai yra sudėtingesni. Paaugliai gauna tokias pačias preparato dozes kaip ir suaugusieji, tačiau mokslininkai tiria mažesnių vakcinos dozių veiksmingumą jaunesniems vaikams.

Ekspertai tikisi, kad daugiau tyrimų rezultatų bus paskelbta rudenį.

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai sako, kad tarp susirgusiųjų koronavirusine infekcija vaikų buvo mažiau nei suaugusiųjų, tačiau jie gali užsikrėsti ir platinti virusą.

Daugumai užsikrėtusių vaikų pasireiškia tik lengvi ligos simptomai arba jų apskritai nebūna.