„Atsižvelgdama į vakcinų trūkumą ir grėsmes, keliamas naujų koronaviruso atmainų, Lenkija demonstruodama solidarumą perduos Taivanui 400 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių“, – rašoma URM išplatintame pareiškime.

„Tokiu būdu Lenkija taps trečia didžiausia vakcinų donore Taivanui po Jungtinių Valstijų ir Japonijos“, – priduriama pareiškime.

Pasak ministerijos, tai yra atsakomasis žingsnis, nes koronaviruso pandemijos pradžioje Taivanas padovanojo šaliai medicinos priemonių.

„Per pirmąją pandemijos bangą Taivanas padovanojo Lenkijai 1 mln. medicininių kaukių, 5 tūkst. apsauginių kostiumų ir 20 tūkst. chirurginių chalatų“, – nurodė URM.

„Atsižvelgdama į šį svarbų solidarumo gestą, Lenkija padovanos Taivanui daugiau kaip 400 tūkst. vakcinos nuo SARS-CoV-2 dozių, leisiančių jam paspartinti savo gyventojų skiepijimą“, – pridūrė ministerija.

Taivano užsienio reikalų ministerija padėkojo Varšuvai už dovaną. Sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ ministerija nurodė, kad ją „sujaudino šis kilniaširdiškas gestas“.