„Moksleiviai... bus skiepijami mokyklų teritorijose mokyklų darbo metu, pritarus tėvams“, – sakoma pranešime. Jame taip pat patvirtinama, kad pamokos prasidės rugsėjo 1 dieną.

Izraelio lyderiai sako bandantys išvengti naujo mokyklų uždarymo dėl COVID-19 pandemijos.

Žydų valstybėje sparčiai auga koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius, nors kelis ankstesnius mėnesius dėl šalies rekordinės vakcinavimo kampanijos virusas beveik neplito.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė, kad ankstesnę parą Izraelyje buvo išaiškinti 6 467 nauji COVID-19 atvejai, 1 142 žmonės buvo paguldyti į ligonines.

Izraelyje maždaug 30 proc. 12–15 metų vaikų jau yra gavę dvi vakcinos nuo COVID-19 dozes. Paskiepytų asmenų skaičius šioje amžiaus grupėje yra daug mažesnis nei kitose.

Pagal mokyklų atidarymo planą jaunesnių nei 12 metų moksleivių tėvai turės duoti sutikimą dėl koronaviruso testo pirmąją mokslo metų dieną.

Be to, miestuose, kur virusas sparčiai plinta, vidurinėse turės būti paskiepyta 70 proc. moksleivių arba pamokos turės vykti nuotoliniu būdu.

Kai kurie vyriausybės nariai anksčiau nepritarė skiepams mokyklose. Švietimo ministrė Yifat Shasha-Biton liepą sakė, kad moksleiviai gali jausti bendramokslių spaudimą pasiskiepyti.

Pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ ji gyrė planą ir sakė: „Mokslo metų pradžia – gyvybiškai svarbi moksleivių stabilumui ir psichiniam atsparumui.“

Izraelio nacionalinės ekspertų komisijos dėl COVID-19 pirmininkas Ranas Baliceris per visuomeninį radiją įspėjo, kad, „žinoma, nebus įmanoma visiškai užkirsti kelio užsikrėtimo atvejams“.

Dėl naujos COVID-19 bangos vyriausybė jau buvo priversta įvesti naujus suvaržymus susibūrimams ir pradėti skiepyti 40 metų ir vyresnius žmones trečiąja, pastiprinamąja vakcinos doze.

Pirmadienio planas paskelbtas kitą dieną po to, kai Izraelis pradėjo nacionalinį 3–12 metų vaikų, dar negalinčių skiepytis nuo COVID-19, bet galinčių turėti antikūnų po nefiksuotų ligos atvejų, serologinį tyrimą.