Niujorkas, Paryžius ir Lagosas yra pirmieji iš antradienį paskelbtų miestų, iš kur bus transliuojamas 24 valandų trukmės renginys „Global Citizen Live“, kuris bus rodomas visame pasaulyje per televiziją ir socialinius tinklus.

Kartu su B. Eilish ir „Coldplay“ Niujorko centriniame parke susirinks ir tokios garsenybės kaip Jennifer Lopez, Camila Cabello, Shawnas Mendesas ir „Burna Boy“.

E. Sheeranas dainuos per koncertą Paryžiuje kartu su „Doja Cat“, HER ir „Balck Eyed Peas“, o Nigerijoje dėmesio centre atsidurs Femi Kutis.

Artimiausiomis savaitėmis bus paskelbta informacijos apie daugiau koncertų vietų ir juose dalyvausiančius atlikėjus.

„Šešiuose žemynuose artistai padės mobilizuoti piliečius, reikalaujant, kad vyriausybės, stambios korporacijos ir filantropai dirbtų kartu, siekiant apsaugoti planetą ir įveikti skurdą“, – rašoma nevyriausybinės organizacijos „Global Citizen“ pranešime.

Ten pat nurodoma, kad pagrindinis dėmesys skiriamas „labiausiai neatidėliotinoms, tarpusavyje susijusioms grėsmėms, turinčioms didžiausių pasekmių nepasiturintiems žmonėms – klimato kaita, teisingas skiepų paskirstymas ir badas“.

Daugybė kitų atlikėjų bei grupių, įskaitant BTS, Lorde, „Metallica“ ir „The Weeknd“, taip pat sutiko paremti iniciatyvą – arba per gyvus koncertus, arba per filmuotus pasirodymus.

Renginys vyks tuo pat metu kaip rugsėjį planuojama Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesija, taip pat artėjant spalį numatytam Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimui ir klimato deryboms COP26, kurios bus surengtos lapkritį.

„Global Citizen“ ragina skubiai pasodinti milijardą medžių, pristatyti skurdžiausioms šalims milijardą vakcinų, taip pat parūpinti maisto 41 mln. ant bado slenksčio atsidūrusių žmonių.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas išreiškė paramą šiai kampanijai. Jo pareiškime pažymima: „Dabar susiduriame su dvejopa pandemija – turinčiųjų ir neturinčiųjų. Iki šiol daugiau nei 75 proc. iš daugiau nei 4 mlrd. vakcinos dozių suleista tik 10 šalių.“

„Negalime nepaisyti šios didžiulės nelygybės ar prarasti budrumo“, – pabrėžė PSO vadovas.