Švieslentė Minsko nacionaliniame oro uoste rodė, kad reisas IF623 iš Bagdado atšauktas. „Fly Baghdad“ laineris „Boeing 737-800“ į Baltarusijos sostinę turėjo atskristi 11 val. 25 min. vietos laiku.

Anksčiau ketvirtadienį buvo atšauktas oro bendrovės „Iraqi Airways“ skrydis iš Irako pietinio Basros miesto į Minską. Lėktuvas turėjo išskristi 8 val. 15 min. vietos laiku ir nusileisti Minske 13 val. vietos laiku.

„Pasak „Iraqi Airways“ atstovo Minske, skrydis Basra–Minskas–Basra atšauktas oro bendrovės sprendimu“, – nurodė Minsko oro uosto spaudos tarnyba.

Tuo metu kitas „Fly Baghdad“ lėktuvas į Minską ketvirtadienio rytą išskrido sėkmingai ir į Baltarusijos sostinę atskrido 13 val. 25 minutės.

Europos Sąjungos ambasadorius Irake Martinas Huthas trečiadienį BNS pranešė, kad „Iraqi Airways“ skrydžiai į Minską turėtų būti atšaukti dešimčiai dienų.

ES pastaruoju metu įsitraukusi į derybas su Bagdadu, siekiant sugrąžinti neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusius irakiečius į kilmės šalį bei įtikinti Iraką sumažinti skrydžių apimtis į Minską.

Remiantis Minsko oro uosto ir „Iraqi Airways“ interneto svetainėse pateikta informacija, keleivinius skrydžius Irako oro linijos artimiausiu metu ketino vykdyti ne tik iš Bagdado, bet ir dar trijų miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.