Apie taisyklių pokyčius skelbiama, kai delta atmaina į viršų kelia sergamumo kreivę ir kyla viruso protrūkių mažiau žmonių paskiepijusiose šalies teritorijose.

Aukšti sveikatos pareigūnai sekmadienio vakarą susitiko aptarti šio klausimo, skelbė televizijos stotis CNN. Anot jos, apie taisyklių pakeitimus CDC vadovė Rochelle Walensky turėtų paskelbti antradienį, 19 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku. Apie tai pranešė ir laikraštis „The Washington Post“.

Nepaisant to, dar praėjusią savaitę CDC gynė savo gegužę priimtą sprendimą atšaukti kaukių dėvėjimo prievolę paskiepytiems asmenims, išimtis taikant tik viešajame transporte ir ligoninėse. Tačiau sprendimus pakeisti privertė delta atmaina, kuri JAV dabar sudaro apie 90 proc. naujų infekcijų.

Remiantis neseniai moksliniame žurnale „Virological“ paskelbtu straipsniu, pirmuosiuose delta pacientams atliktuose testuose virusinė apkrova buvo 1 000 kartų didesnė nei testuose, atliktuose per pirmąją pandemijos bangą 2020 metais.

Delta ne tik sparčiau dauginasi žmogaus organizme, tačiau užkrėsti žmonės į orą išmeta daugiau viruso dalelių. Tai reiškia, kad gerokai padidėja infekcijos perdavimo tikimybė.

Praėjusį mėnesį Izraelis dėl delta atmainos beveik iš karto po atšaukimo sugrąžino kaukių dėvėjimo prievolę. Kai kurios atskiros JAV jurisdikcijos, kaip Los Andželo apygarda, ėmėsi panašių žingsnių.