Legendinio pakistaniečių alpinisto Muhammado Ali Sadparos, islando Johno Snorri (Jono Snorio) ir čiliečio Juano Pablo Mohro palaikai buvo pastebėti pirmadienį šalia siauros išgraužos, esančios už kelių šimtų metrų nuo viršūnės.

„Dabar visą dėmesį esame sutelkę į strategiją, kaip nugabenti kūnus iki vietos, iš kur jie galėtų būti paimti oro transportu“, – naujienų agentūrai AFP sakė Pakistano alpinizmo klubo atstovas Ayazas Shagri.

„Alpinistų palaikai nepaliesti ir sušalę“, – sakė jis ir pridūrė, kad kūnai yra 7 800 m aukštyje.

„Labai sudėtinga nukelti kūnus iš tokio aukščio“, – sakė kitas klubo atstovas Karraras Haidri ir pridūrė, kad prie operacijos prisijungė ir kariškiai.

Trys alpinistai ryšį su K2 bazine stovykla prarado vasario pradžioje. Buvo surengta plataus masto gelbėjimo operacija, dalyvaujant kariniams sraigtasparniams ir lėktuvams.

A. Shagri sakė, kad prie komandos, koordinuojančios palaikų nukėlimo operaciją, prisijungė ir M. A. Sadparos sūnus Sajidas.

Sekmadienį mėgindamas įkopti į viršukalnę K2 žuvo škotų alpinistas Rickas Allenas. Jis žuvo per sniego griūtį, nuslinkusią jam mėginant kopti ant šio kalno dar neišbandytu nauju maršrutu.

Tęsiantis koronaviruso pandemijai Pakistanas savo sienas paliko atviras, o daugelyje kitų šalių galimybės kopti į kalnus buvo smarkiai suvaržytos, tad šis vasaros sezonas pritraukė daug alpinistų.

„Nuožmiuoju kalnu“ praminta K2 pasižymi itin atšiauriomis sąlygomis. Kalno šlaitus neretai gairina smarkesni kaip 200 km per valandą vėjai, o temperatūra gali nukristi žemiau 60 Celsijaus laipsnių speigo.

Kitaip negu aukščiausia pasaulio viršukalnė Everestas, į kurį yra įkopę tūkstančiai įvairaus amžiaus alpinistų, K2 viršūnė aplankoma daug rečiau.