Po sekmadienio popietę Haid Parko Kalbėtojų kampelyje įvykusio išpuolio 39 metų moteris buvo hospitalizuota dėl nesunkios pjautinės žaizdos, informavo Sostinės policija.

Per „YouTube“ paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip prie skėtį laikiusios moters prisiartina džemperį su gobtuvu vilkėjęs vyras ir kelis kartus jai smogia peiliu.

Tuomet vyras nusismaukė gobtuvą ir pasišalino.

Ant užpuolimo aukos marškinėlių buvo pavaizduotas „Charlie Hebdo“ logotipas ir karikatūra, vaizduojanti karikatūrininką bučiuojantį musulmoną. Prie piešinio buvo prancūziškas užrašas „ L'amour plus fort que la haine “ („Meilė stipresnė už neapykantą“).

Moteris buvo sukruvintas veidas, ir tuojau po užpuolimo ji susmuko ant žemės.

Kalbėtojų kampelis yra istorinė Haid Parko vieta, kur bet kas gali viešai pasisakyti bet kokia teisėta tema.

Policija aukos vardo neatskleidė, bet socialinių tinklų pranešimuose sakoma, kad ji yra pamokslininkė Hatun Tash (Hatun Taš), priklausanti grupei „DCCI Ministries“, teigiančiai, kad ji siekia skleisti krikščionių evangeliją tarp musulmonų.

Detektyvai sakė radę išpuolio vietoje peilį. Auka pareigūnams nupasakojo incidento aplinkybes.

„Žinome, kad šį užpuolimą matė virtinė žmonių, kurių daugelis tai nufilmavo savo telefonais. Prašytume, jeigu jie to dar nepadarė, susisiekti su policija“, – sakė policijos vyriausiasis inspektorius detektyvas Alexas Bingley.

Jis taip pat paprašė žmonių „nespekuliuoti dėl atakos motyvų, kol nenustatysime visų faktų“.

2015 metų sausį du broliai, prisiekę ištikimybę teroristų tinklui „al Qaeda“, nušovė 12 „Charlie Hebdo“ redakcijos darbuotojų.

Ekstremistai sakė tokiu būdu keršiję už leidinio išspausdintas pranašą Muhammadą vaizduojančias karikatūras, kurias daugelis musulmonų laikė įžeidžiamomis.