Pasak vietos teisių gynimo grupės „Vyasna“, Teisingumo ministerija „pradėjo likvidavimo procesą“ 43 organizacijų atžvilgiu visoje šalyje.

Veiksmų buvo imtasi praėjus dienai po to, kai A. Lukašenka pagrasino „išvalysiantis“ šalį nuo nevyriausybinių organizacijų, kurias jis pavadino „banditais ir užsienio agentais“, ir praėjus savaitei po to, kai saugumo pajėgos surengė reidus į dešimčių žurnalistų ir teisių gynėjų namus.

Taikinių sąraše yra ir garsi Baltarusijos žurnalistų asociacija, pernai pelniusi tarptautinį žiniasklaidos apdovanojimą, ir įtakinga Minsko verslo mokykla.

Taip pat – ir jaunimo grupės, socialinės labdaros organizacijos, kultūros centrai, organizacija baltarusių kalbai skatinti, grupės, padedančios žmonėms su negalia, net gyvūnų teisių gynėjų grupės.

Kai kurios nevyriausybinės organizacijos tik iš žiniasklaidos sužinojo apie tai, kad yra uždaromos.

„Niekas mums nesako, kodėl mus likviduoja“, – sakoma pabėgėlių teisių gynimo organizacijos „Human Constanta“, įsikūrusios vakariniame Bresto mieste, pareiškime. – Spaudimas pilietinei visuomenei Baltarusijoje didėja“.

Uždaromų organizacijų sąraše – ir Baltarusijos PEN centras, Rašytojų asociacija, kuriai vadovauja Nobelio premiją pelniusi rašytoja Svetlana Aleksijevič.

Praėjusią savaitę Baltarusijoje daugiau nei dvejiem metams buvo įkalinta universiteto studentų grupė už dalyvavimą pernai vykusiuose masiniuose protestuose prieš A. Lukašenką.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetas pasmerkė šias represijas prieš Baltarusijos nevyriausybines organizacijas ir pavadino jas „visiškai nepriimtinomis“.