„Paaiškėjo, kad liepos 22 dieną valdžia likvidavo virtinę visuomeninių organizacijų“, – sakoma pranešime.

Tarp likviduotų organizacijų yra „Teisinės transformacijos centras“, „Europos ekspertizės ir komunikacijos biuras“, „Human Constanta“, „Ekologijos sprendimų centras“, centras „Gyvoji biblioteka“, žiniasklaidos platforma „Imena“, „Youth Labor Rights“, Europos jaunimo parlamentas Baltarusijoje, centras „Europos dialogas“, „Press Club Belarus“, „Neįgaliųjų teisių centras“, socialinė-informacinė įstaiga „TaimAkt“, Nacionalinė jaunimo taryba „RADA“.

Taip pat pranešta apie „Iniciatyvų skatinimo biuro“, „Meno sodybos“, Regioninės plėtros centro GDF, Urbanistikos projektų ir iniciatyvų centro „Erdvė“, Socialinio kino dirbtuvių „Mova Nanova“, „Verslo mokyklos IPM“ bei institucijos „Miesto plėtra“ likvidavimą.

Kaip pranešta, Baltarusijos teisingumo ministerija taip pat inicijavo Nobelio literatūros premijos laureatės Sviatlanos Aleksijevič vadovaujamo PEN centro ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos (BAŽ) likvidavimą.

Nuo liepos 10 dienos Baltarusijoje atlikta per 60 kratų žiniasklaidos atstovų ir teisių gynėjų namuose, redakcijose, nevyriausybinėse organizacijose. Tyrimų komitetas kratas aiškino žiniasklaidos priemonių ir nevyriausybinių organizacijų ryšiais su šešėlinėmis finansinėmis schemomis.