„Idėja yra ta, kad mes norime pademonstruoti koncepcijos įrodymą – kad ji [vakcina] efektyvi žmonėms“, – leidiniui sakė „Oramed“ vadovas Nadavas Kidronas.

„Tik įsivaizduokite, kad galima gauti vakciną oraliniu būdu, ir viskas – žmogus buvo paskiepytas. Tai būtų revoliucija visam pasauliui“, – pabrėžė jis.

Skelbiama, kad „Oramed“ antrinė įmonė „Oravax Medical“, gavusi Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimą, rengiasi atlikti savo vakcinos klinikinius tyrimus Suraskio medicinos centre Tel Avive. Tikimasi, kad toks leidimas bus išduotas artimiausiomis savaitėmis.

„The Jerusalem Post“ duomenimis, „Oravax“ Europoje jau pagamino keletą tūkstančių oralinių vakcinų kapsulių, laikydamasi „Geros gamybos praktikos“ (GMP) standartų. Būtent šios kapsulės bus panaudotos klinikiniams tyrimams Izraelyje, o vėliau – ir kai kuriose kitose valstybėse.

Pagal bendrovės planus, tyrimuose dalyvaus 24 žmonės, kurie nebuvo paskiepyti jokia kita vakcina nuo COVID-19 ligos. Pusė dalyvių gaus vieną oralinės vakcinos kapsulę, kita pusė – po dvi. Pažymima, kad placebas tyrimuose, kurie truks šešias savaites, nebus naudojamas.

„Oravax“ vadovas pareiškė, kad jei šie tyrimai bus sėkmingi, jis pirmiausia sieks leidimų skubiam vakcinos naudojimui šalyse, kurioms tokio preparato reikia labiausiai – pavyzdžiui, Pietų Amerikos valstybėse.

N. Kidronas pabrėžė, jog ši vakcina, apie kurios kurimą buvo paskelbta kovo mėnesį, „nutaikyta“ iškart į tris koronaviruso struktūrinius baltymus ir sukelia A ir G tipo antikūnų gamybą, o jos transportavimui bei laikymui ypatingos sąlygos nereikalingos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (343)