„Sofejevas išvyko iš Rusijos dėl nuolatinių sulaikymų, areštų ir nenutrūkstamo stebėjimo. Operatatyvininkai civiliniais automobiliais mus sekė net iki oro uosto“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pirmadienį sakė A. Sofejevo advokatas Dmitrijus Zachvatovas.

A. Kuzminych paliko Rusiją dėl tų pačių priežasčių, sakė jos bendražygiai.

Pussy Riot“ narė Veronika Nikulšina paliko Rusiją praėjusią savaitę. Moters advokatas D. Zachvatovas nurodė, kad jos išvykimas „susijęs su neteisėtomis represijomis, kurias ji patyrė“.

Televizijai „Dožd“ pati V. Nikulšina sakė, kad jos sprendimo išvykti priežastimi tapo „Pussy Riot“ narių persekiojimas ir pakartotiniai areštai pagal straipsnį dėl nepaklusnumo policijai.

V. Nikulšina nurodė, kad šeštadienį iškart po to, kai buvo paleista iš areštinės atlikusi dvi iš eilės bausmes, ji drauge su savo partneriu Romanu Durovu išvyko į Sakartvelą.

Aktyvistė sakė, kad į Rusiją ji planuoja grįžti po rugsėjį suplanuotų parlamento rinkimų.

Nuo birželio pradžios keli „Pussy Riot“ nariai, įskaitant Mariją Aliochiną, V. Nikulšiną, A. Sofejevą, kelis kartus buvo sulaikyti ir vėliau sulaukė arešto bausmių už administracinius teisės pažeidimus.

Patys „Pussy Riot“ nariai ir jų advokatai jiems metamus kaltinimus neigia ir teigia manantys, kad sulaikymai susiję su jų priklausymu protestų grupei.

„Pussy Riot“ susikūrė 2011 metais kaip pankroko ir meninio performanso protestų grupė.

2018 metais V. Nikulšina, Piotras Verzilovas ir dar dvi „Pussy Riot“ narės atliko 15 parų laisvės atėmimo bausmes už tai, kad Pasaulio čempionato finalo rungtynių tarp Prancūzijos ir Kroatijos rinktinių 50-ąją minutę įbėgo į Maskvos Lužnikų stadiono aikštę. Rungtynes tuo metu stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir kai kurie kiti pasaulio lyderiai, tarp jų Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Pussy Riot“ teigė, kad šiuo protestu siekė atkreipti dėmesį į Rusijos policijos vykdomą piktnaudžiavimą.

Tarptautinį dėmesį „Pussy Riot“ atkreipė 2012 metais, kai surengė protestą Maskvos katedroje. Dvi grupės narės atliko laisvės atėmimo bausmes, o dar viena buvo nuteista kalėti lygtinai.