„Norvegija prisidėjo prie ketvirto ES varžomųjų priemonių baltarusių valdininkams ir organizacijoms rato, taip pat prie neseniai priimtų ES priemonių prieš svarbius baltarusių ekonomikos sektorius“, – sakoma norvegų užsienio reikalų ministrės Ine Eriksen Soreide pareiškime.

Sankcijos bus taikomos prekybai dvejopos paskirties prekėmis, naftos produktais, prekėmis, naudojamomis tabako gaminiams. Pareiškime nurodoma, kad šios prekės reiškia dideles pajamas Minskui.

Dokumente pažymima, kad, Oslo vertinimu, žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje toliau blogėja ir tai apima „opozicionierių įkalinimą, teisių gynėjų persekiojimą, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių tildymą“.

Pasak norvegų ministrės, Baltarusijos valdžia „privalo paleisti visus politinius kalinius ir pradėti dialogą su demokratinėmis jėgomis“.

Teisių gynėjai nurodo, kad Baltarusijoje yra per 500 politinių kalinių. Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet ne kartą ragino Baltarusijos valdžią nutraukti žmogaus teisių pažeidimus.