Vakarinėje Radžastano valstijoje 11 žmonių žuvo žaibui trenkus į XII amžiaus Amero tvirtovę, nurodė policija.

Tvirtovėje, iš kurios atsiveria vaizdas į šalimais esantį Džaipuro miestą, Radžastano sostinę, po kelias savaites trukusio kaitros buvo susirinkę daug žmonių. Daug jų buvo dviejuose sargybos bokštuose ir stebėjo, kaip virš miesto slenka audra.

„Žmonių ten jau buvo, kai prasidėjo lietus. Jie pasislėpė bokštuose, kai lietus suintensyvėjo“, – naujienų agentūrai AFP sakė aukšto rango Džaipuro policijos pareigūnas Saurabhas Tiwari (Saurabhas Tivaris).

Pasak policijos, per šį incidentą dar 17 žmonių buvo sužeisti, iš jų trijų būklė – kritinė.

Kaip skelbė BBC, bokšte ir ant gretimos sienos tuo metu buvo 27 žmonės, kai kurie po žaibo iškrovos nušoko nuo bokšto viršaus žemyn.

Pasak S. Tiwari, kai trenkė žaibas, tvirtovės bokštuose buvo iki 30 žmonių.

„Kai kurie sužeistieji dėl žaibo smūgio neteko sąmonės. Kiti išbėgo apimti panikos, jausdami didžiulį skausmą“, – pridūrė pareigūnas.

Pirmadienį gelbėtojai tikrino, ar kurios nors iš aukų neįkrito į gilų apsauginį griovį šalia sargybos bokštų.

Aukšto rango policijos pareigūnas Anandas Srivastava sakė, kad Radžastane dar mažiausiai devyni žmonės žuvo ir beveik 20 buvo sužeisti per kitus žaibavimo incidentus, valstijoje siaučiant audroms su perkūnija ir musoninėms liūtims.

Tuo metu daugiausiai gyventojų turinčioje Utar Pradešo valstijoje žaibai nutrenkė mažiausiai 42 žmones, pranešė pareigūnai. Daugelis jų buvo laukuose dirbę žemės ūkio darbininkai.

Abiejų valstijų vyriausybės pasiūlė finansines kompensacijas aukų ir nukentėjusiųjų šeimoms.

Premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) pirmadienį patvirtino, kad aukų šeimoms bus suteikta finansinė pagalba ir pareiškė užuojautą.

Indijos meteorologijos departamentas perspėjo, kad ateinančias dvi dienas tikėtinos tolesnės audros su perkūnijomis.

Incidentai, kai žmonės žūva arba būna sužeidžiami dėl žaibo smūgių, Indijoje nereti musonų laikotarpiu.

2019 metais šalyje žaibai nutrenkė daugiau kaip 2,9 tūkst. žmonių, rodo naujausi prieinami oficialūs statistikos duomenys.