Per balandžio 4 dieną įvykusius rinkimus daugiausiai balsų – 26 proc. – surinko triskart premjero pareigas ėjusio konservatyvių pažiūrų premjero Boiko Borisovo centro dešinės partija GERB. Tačiau ji nesugebėjo rasti partnerių naujai valdančiajai koalicijai labai susiskaldžiusiame parlamente.

Tai buvo pirmas kartas šios Balkanų šalies istorijoje po socialistinio bloko žlugimo, kai nė viena partija nesugebėjo pasiekti kompromiso ir sudaryti ministrų kabineto.

Dešimtmetį beveik be pertraukų šalį valdęs B. Borisovas nuo tada sulaukė ir kitų smūgių, įskaitant laikinosios vyriausybės narių atskleistus faktus apie prastą valdymą ir įtarimus korupcija.

Smūgiu tapo ir beprecedentės JAV sankcijos Bulgarijos oligarchams, kuriems, pasak B. Borisovo kritikų, buvo sudaromos palankios sąlygos, kai jis valdė skurdžiausią ir labiausiai korumpuotą Europos Sąjungos (ES) šalį.

Pats B. Borisovas neigia padaręs kokių nors pažeidimų.

Per penktadienio vakare Sofijoje surengtą mitingą jis pasmerkė laikinąją vyriausybę už jo atžvilgiu neva vykdytą „terorą ir priespaudą“.

Prieš rinkimus atliktos apklausos parodė, kad GERB gali tikėtis maždaug vienodų rezultatų arba net nusileisti naujai prieš isteblišmentą nusistačiusiai į politiką pasukusio televizijos laidų vedėjo Slavio Trifonovo partijai ITN, kuri tokiu atveju surinktų daugiausiai balsų. Per balandį įvykusius rinkimus ITN pelnė 17,6 proc. balsų ir nusileido tik GERB.

Dabar gi spėjama, kad abi partijos surinks po 20–21 proc. balsų.

Rinkimų apylinkės duris atvėrė 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku ir bus uždarytos 20 valandą. Netrukus po to turėtų būti paskelbti balsavusių rinkėjų apklausos rezultatai.