„Čeliabinsko srities sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nuo tada, kai buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, 18 žmonių kreipėsi pagalbos į medikus. Nukentėjusieji skundžiasi bendru sveikatos būklės pablogėjimu, padidėjusiu kraujospūdžiu, stresu, akių junginės uždegimu, taip pat ir dėl dūmų“, – sakoma pranešime.

Medicinos darbuotojai ir toliau budi laikino apgyvendinimo centruose.

Penktadienį dėl miškų gaisrų Čeliabinsko srityje buvo evakuoti dviejų gyvenviečių – Zapasnojės kaimo Kartali rajone ir Džabiko gyvenvietės – gyventojai.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienio 6 val. ryto Maskvos (ir Lietuvos) laiku duomenimis, bendras gaisrų plotas trijuose Čeliabinsko srities rajonuose padidėjo iki 14 tūkst. hektarų. Liepsnos jau sunaikino 71 pastatą.

Regiono Vyriausiosios miškų valdybos atstovė spaudai Ksenja Barykina naujienų agentūrai „Interfax“ teigė, kad šeštadienio rytą Čeliabinsko srityje gyvenvietėms pavojaus dėl gaisrų nebebuvo.

„Šiuo metu nėra jokios atviros grėsmės gyvenvietėms. Padėtis yra stabilesnė nei vakar, nėra tokio stipraus vėjo. Dabar visos jėgos metamos gesinti miškų gaisrus“, – pranešė K. Barykina.

Pasak jos, toliau fiksuojami aktyvūs atskiri gaisrų židiniai Kartali rajono teritorijoje, kur vakar natūraliai gamtoje kilęs gaisras išplito į dvi gyvenvietes.

„Trys dideli gaisrai rajone šiandien susiliejo į vieną, o jo viduje fiksuojami penki aktyvūs židiniai, kuriuose dega ir medžių lajos; bendras gaisro plotas yra 20 hektarų. Stengiamės užgesinti šiuos gaisrus“, – teigė K. Barykina.

Rusijos ekstremalių situacijų ministerijos spaudos tarnyba pranešė, kad šeštadienio rytą į Čeliabinsko sritį atvyko Rusijos ekstremalių situacijų ministerijos operatyvinė grupė, kuriai vadovauja viceministras Ilja Denisovas.