Keliomis valandomis anksčiau Ispanijos teismas suteikė leidimą J. McAfee išduoti Jungtinėms Valstijoms, kur buvo ieškomas dėl mokesčių slėpimo.

75 metų J. McAffee buvo rastas negyvas netoli Barselonos esančio pataisos centro „Brians 2“ kameroje, „veikiausiai nusižudęs“, sakė šiaurės rytinio Katalonijos regiono kalėjimų sistemos atstovė.

Teismų generalinės tarybos (CGPJ), kuri yra Ispanijos teismų priežiūros institucijas, regioninio padalinio Katalonijoje atstovė taip pat patvirtino, kad J. McAfee apie 19 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku buvo rastas savo kameroje veikiausiai nusižudęs.

J. McAfee buvo laikomas Ispanijos kalėjime nuo jo sulaikymo Barselonos oro uoste 2020 metų spalį, kai jis bandė išskristi į Stambulą.

Johnas McAfee trečiadienį buvo rastas negyvas
Foto: Scanpix / AP Photo/Joan Mateu

Kaip įtariama, jis 2014–2018 metais sąmoningai nedeklaravo pajamų, nors uždirbo milijonus JAV dolerių iš savo konsultacinio darbo, prekybos kriptovaliutomis ir parduotų teisių parašyti knygą apie jo gyvenimo istoriją.

Jeigu būtų buvęs nuteistas, jam galėjo būti skirta iki 30 metų įkalinimo.

Katalonijos regiono teisės departamento pranešime sakoma, kad pradėtas tyrimas dėl incidento, kai 75 metų kalinys, kurį ruoštasi išduoti Jungtinėms Valstijoms, buvo rastas negyvas kalėjimo kameroje. Šio asmens vardas nebuvo paminėtas.

„Apsaugininkai ir medicinos darbuotojai nedelsdami ėmėsi gaivinimo priemonių, bet gydytojai galiausiai patvirtino jo mirtį“, – nurodoma pranešime.

Ispanijos Nacionalinis Teismas anksčiau trečiadienį informavo pritaręs J. McAfee ekstradicijai į Jungtines Valstijas.

Šis nutarimas dar galėjo būti skundžiamas, be to, ekstradicijai būtų turėjusi pritarti Ispanijos vyriausybė.