Drebėjimas buvo 6 balų stiprumo, pranešė Peru Seismologijos centras. JAV geologijos tarnyba (USGS), stebinti žemės drebėjimus visame pasaulyje, paskelbė, kad drebėjimo stiprumas buvo 5,8 balo.

Drebėjimas įvyko 21 val. 54 min. vietos (trečiadienį 5 val. 54 min. Lietuvos) laiku, jo epicentras buvo už 33 km į pietvakarius nuo Malos, maždaug 100 km į pietus nuo Limos. Drebėjimo židinys buvo 32 km gylyje, nurodė Seismologijos centras.

Limoje, kur gyvena 9,7 mln. žmonių – kone trečdalis šalies populiacijos – gyventojai pajutę drebant žemę puolė gatves.

Peru pareigūnai paskelbė, kad cunamio pavojaus nėra.

„Tai vienas stipriausių drebėjimų Limoje pastaraisiais metais“, – sakė Hernando Tavera (Hernandas Tavera), vadovaujantis Peru Geofizikos institutui.

„Tikimės pakartotinių požeminių smūgių“, – pridūrė jis.

Malos merė Sonia Ramos radijui RPP sakė, kad miesto pareigūnai aiškinasi, ar yra nukentėjusiųjų ir padarytos žalos. 32 tūkst. gyventojų turinčiame mieste buvo laikinai sutrikęs telefono ryšys.

„Žmonės lauke, gatvėse, yra pranešimų apie žmones, nualpusius dėl patirto šoko“, – sakė S. Ramos.

Limos pakrantėse nuo 80 m aukščio uolų, kurių papėdėje eina judrus kelias, atskilo akmenų, pranešė vietos televizija.

Peru kiekvienais metais įvyksta dešimtys įvairaus stiprumo žemės drebėjimų, nes šalis priklauso seismiškai ypač aktyviam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, kur susiduria tektoninės plokštės.

Šiaurės ir Pietų Amerikoje ši sritis tęsiasi nuo pat Aliaskos iki Pietų Čilės.

Peru ir taip tvyro didelė įtampa laukiant birželio 6 dieną įvykusių prezidento rinkimų rezultatų. Balsų skaičiavimas rodo, kad kairiųjų kandidatas Pedro Castillo labai nedidele persvara turėtų įveikti dešiniojo sparno populistę Keiko Fujimori.