Kautynės aplink Imam Sahibo rajoną prasidėjo vėlai sekmadienį, o iki pirmadienio vidurdienio Talibanas užėmė vietos administraciją ir perėmė policijos būstinės kontrolę, informavo provincijos policijos atstovas Inamuddinas Rahmani (Inamudinas Rahmanis).

Jis nurodė, kad Talibano kovotojai buvo už kilometro nuo provincijos sostinės Kundūzo, bet dar neįžengė į šį miestą, nors esama pranešimų, kad šalia priemiesčių buvo pastebėta nedidelių talibų grupių.

Nuo gegužės 1 dienos, kai JAV ir NATO kariai pradėjo ruoštis galutinai pasitraukti iš Afganistano, Talibanas užėmė dešimtis šalies rajonų. Kaip ir šiaurinėje Kundūzo dalyje esantis Imam Sahibas, jie yra strategiškai svarbūs dėl šalimais esančių kelių ir didmiesčių.

Imam Sahibas yra strategiškai svarbioje vietoje šalia šiaurinės Afganistano sienos su Tadžikistanu – reikšmingo tiekimo maršruto.

Pasak I. Rahmani, policija ir Afganistano nacionalinės armijos kariai mėgino kartu apginti rajoną. Lieka neaišku, kiek per ilgai trukusias kautynes žuvo ar buvo sužeista saugumo pajėgų narių ir talibų.

Talibano atstovas spaudai Zabihullah Mujahedas (Zabihula Mudžahidas) patvirtino, jog sukilėliai kontroliuoja Imam Sahibą, ir pridūrė: „Girdėjome, kad labai daug karių pasidavė Talibanui.“

I. Rahmani pažymėjo, kad per vėliausias kautynes sukilėliai užėmė dar kelis Kundūzo rajonus, įskaitant su Imam Sahibu besiribojantį Ačiną, todėl dabar jie dar labiau kontroliuoja vietinį susisiekimą.

Talibano laimėjimai ir likusių 2,5–3,5 tūkst. JAV karių bei 7 tūkst. NATO pajėgų narių laipsniškas išvedimas verčia spartinti pastangas išspręsti ilgametį Afganistano konfliktą diplomatiniu būdu.

Derybos tarp vyriausybės ir Talibano yra atsidūrę aklavietėje. Nors talibai sako esantys pasirengę derėtis, kai kurie proceso stebėtojai sako, kad islamistų judėjimui labiau rūpi pergalės mūšio lauke, nes tai leidžia jiems sustiprinti savo derybinę poziciją.