„Kalbant apie susirgimus, šiuo metu esame vidutiniame, arba geltoname pavojaus lygyje. Pasiskiepijusiems žmonėms yra maža tikimybė užsikrėsti, o neskiepytiems žmonėms – didelė“, – sakė ji per spaudos konferenciją.

Pasak pareigūnės, dauguma Delta atvejų buvo įvežti iš Rusijos ir Ukrainos.

„Tarp žmonių, sugrįžtančių po kelionių, yra vis mažiau užsikrėtusiųjų, o užsikrėtimo lygis visoje Europoje irgi mažėja. Tačiau jei infekcija atvežama į Estiją, tai turi didelės įtakos“, – pažymėjo M. A. Harma.

Ji kaip pavyzdį pateikė iš Rusijos įvežtos padermės Delta atvejį, susietą su 40 vietinių užsikrėtimų.

„Įtariama, kad indiškoji atmaina Rusijoje yra paplitusi plačiau, negu rodo oficialūs duomenys. Ligos paplitimas Rusijoje šiuo metu didėja itin greitai“, – pareiškė pareigūnė.

„Užsikrėtimų indiškąja atmaina per pastarąsias 10 parų padvigubėjo. Nors [koronaviruso] paplitimo skaičiai mažėja ir šiuo metu nematome, kad indiškoji padermė nulemtų [bendro užsikrėtimo atvejų skaičiaus] padidėjimą, iki birželio pabaigos ši indiškoji, arba Delta, atmaina gali būti dominuojanti“, – sakė M. A. Harma.

Anot jos, šiuo metu dažniausiai užsikrečia neskiepyti žmonės, jiems taip pat dažniau prireikia hospitalizacijos.

„Nors paskaičiuota, kad iki birželio pabaigos 35 proc. visų gyventojų bus visiškai apsaugoti nuo šios ligos, 35 proc. dar nepakanka, kad būtume apsaugoti nuo naujos bangos. Jei taip nutiks, Estija neturės jokio pranašumo“, – perspėjo Sveikatos apsaugos departamento vadovo pavaduotoja.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)