Ministerija taip pat pareiškė, jog pagal susitarimą, kuris buvo pasiektas tarpininkaujant Sakartvelo ministrui pirmininkui Irakliui Garibašviliui, Jerevanas mainais Baku perdavė minų laukų konflikto zonoje žemėlapius.

Ilgai rusenęs konfliktas dėl armėnų separatistų kontroliuojamo Kalnų Karabacho anklavo, atsiskyrusio nuo Azerbaidžano, pernai rugsėjo pabaigoje vėl įsižiebė. Per šešias savaites trukusias kautynes žuvo apie 6 000 karių.

Tarpininkaujant Rusijai buvo sudarytos paliaubos, bet Armėnija turėjo perduoti Azerbaidžanui dalį teritorijų, kurias ji kontroliavo dešimtmečius.

Šeštadienį „Azerbaidžanas perdavė Armėnijai 15 suimtų armėnų mainais į 97 tūkst. prieštankinių ir priešpėstinių minų, padėtų Agdamo rajone“ – vienoje iš teritorijų, kurias Armėnija perdavė Baku – žemėlapį, pranešė Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija.

Ministerija taip pat padėkojo JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui (Entoniui Blinkenui), jo pavaduotojui Philipui Reekeriui (Filipui Rikeriui), Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkui Charles'iui Micheliui (Šarliui Mišeliui) ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai pirmininkaujančiai Švedijai už jų vaidmenį derybose.

Kalnuotas Kalnų Karabacho regionas yra viena labiausiai užminuotų teritorijų buvusioje Sovietų Sąjungoje.

Pasak Azerbaidžano vyriausybės, nuo paliaubų pradžios dėl sprogusių minų Kalnų Karabache ir šalia šio regiono žuvo septyni Azerbaidžano kariai ir 18 civilių, o 110 žmonių buvo sužeisti.

Minas per kruviną konfliktą praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje dėjo ir Azerbaidžano, ir Armėnijos pajėgos.

Etniniai armėnų separatistai kalnuoto Kalnų Karabacho kontrolę iš Baku perėmė žlugus Sovietų Sąjungai. Per po to kilusį karą žuvo apie 30 tūkst. žmonių.