Apie naujas aukas karo nuniokotoje Rytų Ukrainoje buvo paskelbta artėjant pirmajam Rusijos lyderio Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno susitikimui Ženevoje birželio 16 dieną.

Manoma, kad kelerius metus trunkantis konfliktas Rytų Ukrainoje, įskaitant įtampos eskalavimą nuo šių metų pradžios, bus svarbus darbotvarkės klausimas.

Apsišaukėliškos „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) pareigūnai penktadienį apkaltino Ukrainos specialiųjų operacijų padalinį „šaltakraujiškai“ nužudžius penkis separatistų kovotojus stebėjimo poste Holubivskės kaime.

Cituodamas kovotojų atstovą Ivaną Filiponenką, separatistų ruporas Luhansko informacijos centras sakė, kad visi penki buvo „nušauti į galvą“.

Nė vienas iš jų nebuvo profesionalus karys iki Kijevo ir Maskvos palaikomų separatistų konflikto pradžios 2014 metais, sakė I. Filiponenka.

LLR lyderis Leonidas Pasečnikas pranešime apkaltino Ukrainą siekiant eskaluoti įtampą.

Kijevas tokius kaltinimus atmeta.

Ukrainos kariuomenė, remdamasi žvalgybos informacija, pareiškime teigė, kad penki separatistų kovotojai gyvybių neteko dėl alkoholio paskatinto smurto, kai vienas karys esą nušovė kelis savo kolegas ir tada nusižudė.

Atskirame pranešime Kijevo pajėgos nurodė, kad separatistai granatsvaidžiais apšaudė Ukrainos kariuomenės pozicijas Donecko srities pietuose, o vienas karys žuvo nuo patirtų sužalojimų.

Kijevas su prorusiškais separatistais rytinėse Donecko ir Luhansko srityse kovoja nuo 2014 metų. Konfliktas kilo po tų metų pavasarį Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir jau pareikalavo per 13 tūkst. gyvybių.

Po palyginti ramių 2020-ųjų šių metų pradžioje kovos paaštrėjo, o balandį Rusija sutelkė 100 tūkst. karių prie Ukrainos sienos ir Kryme. Dėl šių veiksmų Maskva sulaukė NATO perspėjimų.

Nors Rusija vėliau paskelbė, kad pajėgos, dalyvavusios pratybose prie Ukrainos sienų, atitrauktos, tiek Vašingtonas, tiek Kijevas sako, kad šis atitraukimas buvo riboto pobūdžio.

Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją remiant separatistus kariais ir ginklais. Maskva kaltinimus neigia.