Šios šalys kitų metų sausį pakeis Estiją, Nigerį, Tunisą, Vietnamą bei Sent Vinsentą ir Grenadinus.

Diplomatų teigimu, tai gali pakeisti galios pusiausvyrą šioje tarptautinėje organizacijoje, kuriai pavesta palaikyti taiką ir saugumą pasaulyje.

„Brazilija ir Jungtiniai Arabų Emyratai turi tvirtas pozicijas užsienio politikoje, o Albanija, kuri pirmą kartą savo istorijoje priklausys Tarybai, taip pat yra Islamo bendradarbiavimo organizacijos narė“, – kalbėjo vienas diplomatas su anonimiškumo sąlyga.

„Tai pakeis dalykus“, – sakė kitas diplomatas.

Pasak jo, „Brazilija yra jėga savaime“, ir ji pakeis mažiausią šalį, kada nors buvusią JT Saugumo Taryboje.

Kalbant apie JAE, „jiems tenka vaidmuo keliuose konfliktuose“, sakė tas diplomatas, turėdamas omenyje Jemeną ir Libiją.

Tuo metu Europos Sąjunga, pastaraisiais metais Taryboje turėdavusi net iki penkių savo šalių-narių, rizikuoja prarasti įtaką, nes sausio mėnesį joje dirbs tik dvi jai priklausančios valstybės: Prancūzija ir Airija.

Iš 193 pakviestų balsuoti Jungtinių Tautų narių Brazilija laimėjo 181 balsą, JAE – 179, Albanija – 175, Gabonas – 183, o Gana – 185 balsus.

Iš kandidatų gretų pasitraukus Kongo Demokratinei Respublikai ir Čadui, į kiekvieną iš penkių laisvų vietų Taryboje kandidatavo tik po vieną šalį.

15 narių turinti Saugumo Taryba yra įtakingiausias JT padalinys. Penkios nuolatinės jos narės – Kinija, Prancūzija, Rusija, Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė – turi veto teisę.

Kitas 10 narių renka JT Generalinė Asamblėja dvejiems metams pagal regioninį principą.

2022 metais nenuolatinėmis JT Saugumo Tarybos narėmis liks Indija, Meksika, Norvegija, Airija ir Kenija.

Saugumo Tarybai pirmininkaujanti valstybė keičiasi kas mėnesį.