Pasak S. Marin, gerėjant epidemiologinei padėčiai, kelionių apribojimai gali būti palaipsniui visiškai panaikinti.

Premjerė pridūrė, kad oro eismas jau yra atvertas verslo keleiviams – taigi, yra galimybė išbandyti testavimo išplėtimą augant keliaujančiųjų skaičiui.

Penktadienį suomių žiniasklaida paskelbė Estijos ministrės pirmininkės Kajos Kallas (Kajos Kalas) viešą laišką, kuriame ji atkreipė S. Marin dėmesį į Suomijoje dirbančių estų susirūpinimą dėl kelionių suvaržymų.

„Gerbiama Sanna, esu susirūpinusi. Anksčiau išsakiau jums susirūpinimą Keserantoje, Porte, Briuselyje, taip pat telefonu“, – parašė K. Kallas kreipimesi, paskelbtame Suomijos populiariausiame dienraštyje „Helsingin Sanomat“.

„Jau puspenkto mėnesio vaikai iš tūkstančių Estijos namų ilgisi savo tėvų ir motinų ir tikisi, kad jie sugrįš namo savaitgaliui. Deja, jau ne vieną savaitę viliamasi veltui, o pabaigos susirūpinimui nematyti. Gerbiama Sanna, tokia situacija tikrai negali būti susiklosčiusi Europos Sąjungoje 3-e tūkstantmetyje“, – pridūrė estų premjerė.

Savo ilgame laiške K. Kallas pabrėžė, kad Estijoje sergamumas COVID-19 mažėja, išreikšdama viltį, kad abi šalys ras sprendimą, kuris leistų Suomijoje dirbantiems estams keliauti tarp tėvynės ir darbo vietos.