Italijos gynybos ministras Lorenzas Guerinis antradienį Herate, kur tarnauja šalies kariškiai, dalyvavo simbolinėje nacionalinės vėliavos nuleidimo ceremonijoje tenykštėje bazėje. Jis pareiškė, jog svarbu neleisti, kad Afganistanas taptų „terorizmo centru“, taip pat pranešė, jog vietos saugumo pajėgos bus toliau rengiamos, kad būtų „išsaugoti iki šiol pasiekti tikslai“.

Italijos kontingenas, kurį sudarė daugiau kaip 900 žmonių, buvo Afganistane beveik 20 metų. Per šį laiką ten žuvo 54 italai.

Balandžio 14 d. JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad priėmė sprendimą užbaigti operaciją Afganistane, kuri tapo ilgiausia karine kampanija užsienyje per visą Amerikos istoriją. JAV kariuomenės išvedimas jau prasidėjo. Amerikos karinis kontingentas turėtų palikti Afganistaną iki šių metų rugsėjo 11 d.

2010-2013 metais Vakarų šalių kariškių skaičius Afganistane viršijo 150 tūkst. Pagrindinės JAV ir NATO kovinės pajėgos buvo išvestos iš Afganistano 2014 metais.

„La Stampa“ taip pat praneša apie incidentą, kuris sukėlė diplomatinę įtampą tarp Italijos ir Jungtinių Arabų Emyratų. Italijos karinis lėktuvas su žurnalistais, vykusiais į ceremoniją Herate, negavo leidimo skristi JAE oro erdve. Todėl orlaivis turėjo nusileisti Saudo Arabijoje ir pakeisti maršrutą. Dėl to į Italijos URM buvo iškviestas JAE ambasadorius.

Kaip pažymi leidinys, Italijos ir JAE santykiai sugedo po to, kai Italijos Vyriausybė uždraudė eksportuoti ginklus į šią arabų šalį dėl Jemeno bombardavimo.