Rinkėjų paramą besistengiančios atgauti Laisvės partijos (FPOe) vadovybė vienbalsiai paskyrė 52 metų politikos veteraną vietoje Norberto Hoferio, praėjusią savaitę atsistatydinusio po kelis mėnesius trukusių vidaus kovų ir tarp jo bei H. Kicklio tvyrojusios įtampos.

H. Kicklis, kuris Vidaus reikalų ministerijai vadovavo 2017–2019 metais, kai jo partija priklausė valdančiajai koalicijai, pažadėjo „naują pradžią“.

H. Kicklis yra ilgametis partijos ideologas, taip pat koneveikiantis kovos su pandemija priemones.

Jis yra pasakęs ugningų kalbų per karantino priešininkų demonstracijas. Kovo mėnesį politikas pareiškė, kad vyriausybė „šoka prie beprotybės ribos“ .

Po 2019-ųjų korupcijos skandalo, sužlugdžiusio minėtą koalicinę vyriausybę, FPOe per tų metų nacionalinius rinkimus gavo tik kiek daugiau nei 16 proc. balsų, tačiau pastaruoju metu apklausos – visuomenei pavargus nuo karantino priemonių – rodo, kad partijos reitingai dabar yra geresni ir beveik siekia 20 procentų.

Partijos suvažiavime vėliau šį mėnesį H. Kicklio paskyrimas turėtų būti patvirtintas.

N. Hoferis, kuris 2016 metais vos netapo pirmuoju kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidentu Europos Sąjungoje, vadovavimą partijai perėmė 2019-aisiais, kai buvo priverstas atsistatydinti tuometis FPOe lyderis ir Austrijos vicekancleris Heinzas-Christianas Strache (Heincas Kristianas Štrachė).

Tai įvyko pasirodžius slapta padarytam vaizdo įrašui, kuriame matyti, kaip H.-Ch. Strache prabangioje viloje Ibisoje numanomai vieno Rusijos oligarcho dukterėčiai už pagalbą organizuojant rinkimų kampaniją siūlo viešojo pirkimo sutartis.

Dėl šio „Ibisageitu“ („Ibizagate“) praminto korupcijos skandalo žlugo pirmoji kanclerio Sebastiano Kurzo (Sebastiano Kurco) koalicija – jo centro dešiniosios Liaudies partijos (OeVP) ir FPOe aljansas.

Nuo 2020 merų pradžios S. Kurzas vadovauja koalicijai su žaliaisiais.