„Ispanija yra saugi vieta“, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias, pridurdama, kad šalis juda „pasaulinės lyderystės turizmo srityje susigrąžinimo link“.

Nepasiskiepiję keliautojai iš Europos Sąjungos, kurie šiuo metu gali atvykti į Ispaniją turėdami neigiamą PGR testo rezultatą, gautą per 72 valandas iki kelionės, nuo pirmadienio galės atlikti pigesnį antigenų testą.

Visgi Jungtinė Karalystė – didžiulis į Ispaniją atvykstančių turistų šaltinis – dar nėra išbraukusi Ispanijos iš rizikos šalių sąrašo, o tai reiškia, kad britų keliautojai grįžę namo privalės karantinuotis, taip pat mokėti už brangius COVID-19 testus.

Paprastai britai sudaro didžiausią turistų į Ispaniją srautą – 2019 metais daugiau nei penktadalis iš 83,5 mln. Ispanijoje apsilankiusių keliautojų buvo iš Jungtinės Karalystės.

Nepaisant to, turizmo sektoriaus atstovai tikisi lankytojų antplūdžio šią vasarą.

Ispanijos kelionių agentų sąjungos „Unav“ prezidentas Jose Luisas Prieto teigė besitikęs „įspūdingo atsigavimo“ nuo pirmadienio.

Pasak jo, per kelias pastarąsias savaites kelionių organizatoriai Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje – trijose pagrindinėse Ispanijos rinkose – sulaukė daugybės užklausų.

Visoje šalyje viešbučiai ir restoranai vėl atidaromi po kelis mėnesius trukusio uždarymo, o oro linijų bendrovės vėl atnaujino maršrutus, sustabdytus pandemijos įkarštyje.

Vien pirmadienio rytą Malagos oro uostas tikisi sulaukti apie 20 skirtingų skrydžių iš tokių Europos vietų kaip Berlynas, Lilis, Frankfurtas ir Londonas.

Taip pat nuo pirmadienio Ispanija vėl pradės leisti į savo uostus kruizinius laivus.

„Nuviliantis“ Didžiosios Britanijos sprendimas

Visgi Didžiosios Britanijos sprendimas išlaikyti Ispaniją savo „gintarinės spalvos šalių“ sąraše yra „nuviliantis“, teigė sveikatos apsaugos ministrė.

Siekdama privilioti britų turistus, Ispanija ėmėsi keleto priemonių, pavyzdžiui, nuo gegužės pabaigos leido jiems įvažiuoti neatliekant PGR testų.

Ispanijos turizmo ministrė penktadienį pareiškė nesuprantanti Didžiosios Britanijos vyriausybės atsisakymo įtraukti tam tikrų Ispanijos regionų, pavyzdžiui, Kanarų salų, į „žaliąjį sąrašą“, į kurį įtraukiamos šalys ir regionai su nedideliu COVID-19 atvejų skaičiumi.

Tokiame neapibrėžtumo fone didžioji kelionių operatorė TUI atšaukė visus skrydžius į Ispaniją iki birželio 13 dienos.

Londonas savo sprendimą persvarstys tik po trijų savaičių, o šis laikas yra labai svarbus svetingumo sektoriui, kuris tikisi kompensuoti dalį 2020 metais patirtų nuostolių, kai atvykstančiųjų skaičius sumažėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.

Smarkiai priklausoma nuo turizmo pramonės Ispanija buvo viena iš labiausiai pandemijos paveiktų Vakarų šalių ekonomikų, kurios bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metais sumažėjo 10,8 procento.

Ispanijos vyriausybė užsibrėžė tikslą iki metų pabaigos pritraukti 45 mln. keliautojų.

Visgi oficiali statistika rodo, kad balandžio pabaigoje šalis buvo sulaukusi tik 1,8 mln. lankytojų.